Konkrétně se jedná a půjčovnu, která při Oblastní charitě Havlíčkův Brod (OCHHB) funguje přímo v Havlíčkově Brodě, ale i v Humpolci. „Humpolecká půjčovna s platností od 20. března letošního roku rozšířila otevírací dobu,“ potvrdila mluvčí Oblastní charity Havlíčkův Brod Aneta Slavíková.

Na adrese Školní 730, za budovou humpolecké základní umělecké školy, tak zájemci mohou navštívit půjčovnu rehabilitačních a kompenzačních pomůcek nejen ve středu od 14.30 do 16.30 hodin, ale také vždy v úterý od 10 do 12 hodin. „Podstatné je, že si požadovanou pomůcku může vypůjčit kdokoliv z řad veřejnosti, a to bez lékařského předpisu,“ informovala Aneta Slavíková.

Prozradila také, že půjčovné je navíc finančně přívětivé. „Díky vypůjčení adekvátní pomůcky má nemocný v domácí rekonvalescenci, ale zároveň i pečující, lepší podmínky,“ usmála se Slavíková.

Zájemci v charitní půjčovně seženou například polohovací postele, invalidní vozíky, WC křesla a mimo jiné také chodítka. „Půjčovna rehabilitačních a kompenzačních pomůcek byla finančně podpořena z výtěžku Tříkrálové sbírky 2017. Činnost služby v Humpolci podporuje také město Humpolec,“ doplnila mluvčí OCHHB.