Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pololetní vysvědčení přinese někde i zkrácené vyučování

Pelhřimovsko – Na základních a středních školách končí první pololetí, a děti se mohou těšit na jarní prázdniny. K pololetí však neodmyslitelně patří pololetní vysvědčení, které učitelé žákům rozdávají právě ve čtvrtek.

29.1.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK / Matej Slávik

Na většině škol probíhá předávání standardním způsobem. Učitelé podle rozvrhu odučí některé hodiny, pak rozdají slíbený papírový arch s hodnocením za první pololetí a žáci potom mohou odcházet domů. Na některých školách však mají, v souvislosti s rozdáváním vysvědčení, zkrácené vyučování.

Jednou takovou školou je 
i Základní škola Komenského v Pelhřimově. „Žádný doprovodný program k předávání nemáme. Učitel tedy zhodnotí celý půlrok a pak žákům rozdá vysvědčení. Škola studenty odmění pouze tím, že zkrátí vyučování o dvě hodiny," uvedl ředitel Základní školy Komenského v Pelhřimově Martin Skořepa.

Za dobré známky připadne i odměna

Žáci prvních tříd nedostanou, jako tomu bývalo dříve, jen jednu velkou známku za všechny předměty, ale podle zákona už budou za každý předmět hodnoceni zvlášť. „Předmětů mají sedm a samé jedničky mít všichni nebudou, u někoho se najde i nějaká ta dvojka," zmínil dále Skořepa.

Ti žáci, kteří budou mít na vysvědčení alespoň nějakou jedničku, mohou i se svým vysvědčením přijít do jakékoliv prodejny Království hraček – Bambule a za každou jedničku dostanou slevu jedno procento. Akce platí ode dneška do neděle. „Velký zájem o to mají děti spíše na konci roku, ale v pololetí jich také dost chodí. Slevy za jedničky se sčítají 
a maximální výše slevy je deset procent," řekla Deníku vedoucí prodejny Bambule Partner Humpolec.

Děti se obvykle nejvíc těší na to, co za pěkné vysvědčení dostanou od svých rodičů 
a prarodičů. Maminka Andrea Brusová z Kamenice nad Lipou své děti odměňuje nějakou drobností anebo je vezme do restaurace na dobrou večeři. „Řekla bych, že přinesou samé jedničky, učí se dobře. Od babičky a dědy dostanou nějaké korunky. A když budou oba zdraví, tak bych je 
o jarních prázdninách vzala někam na výlet, řekla Andrea Brusová.

Středisko volného času 
při Základní škole Hradská 
v Humpolci má pro děti také přichystaný jeden dárek. O jarních prázdninách pro ně totiž uskuteční čtyřdenní program. Zúčastnit se ho mohou děti od první třídy.

„Tuto akci pořádáme každoročně a u dětí je velmi oblíbená. Také se mě ptají rodiče, jestli i letos máme na jarní prázdniny nachystaný nějaký program. Letos se nám přihlásilo dvacet dětí a tím se nám naplnila kapacita. Pokud by se chtěl ještě někdo přihlásit, můžeme ho vzít jako náhradníka," vysvětlila zástupkyně ředitele Základní školy Hradská při středisku volného času v Humpolci Miroslava Lisá. Děti se mohou těšit na bohatý program.

Čeká je například zábavné odpoledne ve Středisku volného času, plavání v Havlíčkobrodském bazénu, bruslení na zimním stadionu, soutěže, hry, vyrábění a spousta dalších aktivit. Zábavný program pro přihlášené děti je naplánovaný na pondělí 2. února až čtvrtek 5. února. Pelhřimovský areál Beachwell pro děti, ale i dospělé zpřístupní v období jarních prázdnin krytou, vytápěnou halu s dvěma pískovými kurty zcela zdarma.

Denisa Šimanová

Autor: Redakce

29.1.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Za Pelhřimovem vznikla nová alej.
18

OBRAZEM: Stromky pro nové občánky z Pelhřimova už rostou

Policie ČR. Ilustrační foto.

Policisté si volební místnosti ohlídají i letos

Od sokolovny zmizel červený golf

Humpolec – Po odcizeném osobním automobilu v hodnotě dvaceti tisíc korun a po pachateli krádeže pátrají od poloviny týdne humpolečtí policisté.

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Pelhřimov – Domov pro seniory v Pelhřimově stanovil nová pravidla pro přijímání osob. Místo v něm získají pouze občané ze spádové oblasti Pelhřimova. Domov má i další plány do budoucna. Chce rozšiřovat kapacitu a získat certifikaci Značka kvality.

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení