Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policistky před honem v Lipici kontrolovaly zbraně a alkohol

Lipice – „Á, tak už je tady máme," reagovala v sobotu ráno skupinka myslivců v Lipici na Pelhřimovsku na dvě policistky, které přijely zkontrolovat dodržování předpisů a také to, zda se muži v zeleném před začátkem honu nezahřáli něčím „tvrdším".

12.11.2012
SDÍLEJ:

Policistky před honem v Lipici kontrolovaly zbraně a alkohol.Foto: Deník/Alexandra Knapová

„Ať si každý nachystá zbrojní průkaz, průkaz zbraně a další potřebné doklady. Myslivci k nám mohou chodit postupně," oznámily policistky hned po příchodu do lipického pohostinství předsedovi tamního mysliveckého sdružení a ihned začaly rozbalovat svůj „úřad". „Policisté u nás už párkrát byli, jezdí namátkově. Kontroly u nás vždy dopadly dobře a doufám, že tomu bude tak i dnes," nechal se slyšet předseda Mysliveckého sdružení Lipice, Josef Petrů.

Nikdo nenadýchal

Myslivecká sezona začíná zpravidla ve druhé polovině října a končí většinou po Vánocích. Povinností mysliveckých sdružení je termíny honů předem hlásit. Policisté si pak některé z nich namátkově vyberou a provedou na nich kontrolu. „Dnes jsme s kolegyní začaly v půl osmé ráno. Byly jsme v Pošné, kde jsme zkontrolovaly 38 střelců a zbraní. Naše druhá hlídka se pohybuje na Čáslavsku a Lukavecku," přiblížila policistka Eva Šteflová.

Mezitím se už ale myslivci řadili do fronty a připravovali si potřebné doklady.  U každého účastníka policistky nejdříve ověřily, zda má platná oprávnění potřebná pro držitele zbraně. Poté zbraň prohlédly a zkontrolovaly, zda čísla na hlavni a závěru, odpovídají těm v průkazu zbraně. Nakonec provedly dechovou zkoušku, zda myslivec náhodou není pod vlivem alkoholu. „Zkontrolovaly jsme 24 střelců a zbraní. Všechno bylo v pořádku, bez závad," informovala zhruba po půlhodině Eva Šteflová, která myslivce v terénu kontroluje třetím rokem. Pak už střelce i honce čekalo zahájení honu na návsi, který byl ohlášen tradičním troubením. Poté už členové Hubertova cechu vyrazili za zajíce a bažanty.

Policisté na Pelhřimovsku provedou do konce roku na honech zhruba 20 kontrol. „Loni jsme zkontrolovali 17 honů, na kterých se nacházelo a bylo zkontrolováno 158 střelců. Nezjistili jsme tam žádné porušení zákona o zbraních ani zákona o myslivosti," nechal se slyšet vedoucí pelhřimovského inspektorátu pro zbraně a střelivo Josef Makovec.

Autor: Alexandra Knapová

12.11.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jan Veleba, nyní senátor za volební obvod Chrudim, do nějž spadá i větší část Havlíčkobrodska, vede prezidentskou stranu SPO. Za tu nyní kandiduje jako lídr vysočinské kandidátky.

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Raf & Taksík zvou na koncert, který vyjde na jaře na vinylu

Rynárec – Na zajímavý koncert, který se uskuteční v pátek 20. října, láká hospoda v Rynárci u Pelhřimova.

České vlajky zabojují v příštím roce o rekord

Pelhřimovsko – Česká vlajka by se v příštím roce mohla stát hlavním aktérem nového rekordu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení