Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policisté zkontrolují u honců zbrojní průkaz i střízlivost

Pelhřimovsko – Období honů se chystá přehoupnout do své druhé poloviny.

30.10.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Irena Brandejská

Zpravidla sobotní dopoledne tráví myslivci v posledních čtyřech měsících roku lovem drobné zvěře: kachen, bažantů či zajíců.

„Na společných lovech střílí také mladou černou zvěř, tedy selata a lončáky – prasata do dvou let," doplnil výčet lovené zvěře vedoucí Odboru životního prostředí Městského úřadu Pelhřimov Josef Slavětínský.

Pokud si myslivci na odboru životního prostředí zažádají o výjimku ze zakázaných způsobů lovu, je jim ve většině případů povolení lovit na společném lovu také dospělou černou zvěř uděleno.

O výjimky si myslivci podle informací Josefa Slavětínského žádají. Letos se k odlovu dospělých kanců a bachyň totiž musejí uchylovat z důvodu potřeby jejich regulace. „Černá zvěř se přemnožila, což věstil i loňský semenný rok, kdy se urodilo více bukvic a žaludů," podotkl předseda Okresního mysliveckého spolku Pelhřimov František Dohnal.

Dvacet kontrol

Honci by měli být připraveni na policejní kontroly. „Na honech u myslivců kontrolujeme zbrojní průkaz, průkaz zbraně, samotnou zbraň, zda držitel střelné zbraně není pod vlivem alkoholu, lovecké lístky a zaplacené pojištění za škody způsobené při výkonu práva myslivosti. Do konce letošního roku provedeme na honech zhruba dvacet kontrol, a to na celém území pelhřimovského okresu," sdělil Josef Makovec z pelhřimovského pracoviště policejního odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál.

V loňském roce bylo podle něho zkontrolováno celkem sedmnáct honů, kontrolou přitom prošlo celkem 158 střelců. Policisté na honech nezjistili žádné porušení zákona o zbraních ani zákona o myslivosti.

Dodržování zásad bezpečnosti je při honech nutné, protože jinak mohou skončit tragicky. V minulosti byl na Pelhřimovsku při lovu postřelen myslivec a na následky zranění později zemřel. „Došlo tehdy k porušení zákona o myslivosti, protože se tak stalo při sečení kukuřice, a zákon přitom říká, že myslivci přímo u kukuřice při jejím sklízení stát nesmí," dodal Josef Makovec.

Autor: Alexandra Knapová

30.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jan Veleba, nyní senátor za volební obvod Chrudim, do nějž spadá i větší část Havlíčkobrodska, vede prezidentskou stranu SPO. Za tu nyní kandiduje jako lídr vysočinské kandidátky.

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Raf & Taksík zvou na koncert, který vyjde na jaře na vinylu

Rynárec – Na zajímavý koncert, který se uskuteční v pátek 20. října, láká hospoda v Rynárci u Pelhřimova.

České vlajky zabojují v příštím roce o rekord

Pelhřimovsko – Česká vlajka by se v příštím roce mohla stát hlavním aktérem nového rekordu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení