Dne 19. listopadu odpoledne našel majitel Zookoutku poté, co jenom na chvíli odešel z domova, tři mrtvá zvířata a utrženou petlici od vrátek do jejich ohrady.

„Byl jsem pryč nanejvýš hodinu a čtvrt. Stalo se to mezi třetí a čtvrtou hodinou. Kromě toho, že jsou tři zvířata mrtvá, se také jedna mladá laň ztratila, s ní asi šest hus, dvě krůty a několik kachen," popsal tehdy Ladislav Váňa, co zjistil po svém návratu.

„Na úhynu zvířat jsme nezjistili jakékoli zavinění fyzické osoby. Spis byl uložen na útvaru bez dalších opatření," informovala o výsledku vyšetřování policejní mluvčí Monika Pátková.

Zvíře to neudělalo, říká Váňa

Podle zjištění Deníku mohlo v Zookoutku dojít k situaci, že jelena a laně vystresovalo jiné zvíře natolik, že se zranili o ohradu a na následky zranění uhynuli. Ladislav Váňa však tuto verzi také kvůli zmizelým zvířatům odmítá.

„Už po policii v životě nic chtít nebudu. Příště si to vyřeším sám," dodal Váňa.

Skončit s provozováním Zookoutku si stále nerozmyslel. „Už na to nemám. Ať se toulavých psů ujímají ti, kteří to mají na starosti, já s tím končím," stojí si za svým rozhodnutím.