Policisté minulý týden pachatele podezřelého z krádeží, který způsobil škodu za zhruba třicet tisíc korun, na Pelhřimovsku zadrželi a policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání.

Práce na jednotlivých případech začala pro policisty v polovině srpna loňského roku, kdy došlo k vloupání do dvou rekreačních chat u Křelovic. „Tehdy neznámý pachatel násilím vnikl do jejich vnitřních prostor, kde mimo jiné odcizil notebook, mlýnek na koření, drogerii a potraviny,“ připomněla policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

O měsíc později došlo k vloupání do chaty v katastrálním území obce Kramolín, odkud si pachatel odnesl také motorovou pilu, kanystr benzínu, elektroniku a potraviny. Pak se vrátil do křelovického katastru, kde došlo k dalším dvěma případům vloupání do rekreačních chat. Tehdy zmizely svítilna a potraviny.

K dalším dvěma vloupáním a jednomu pokusu došlo během loňského prosince a začátkem ledna letošního roku v katastrálních územích obcí Chlovy, Křelovice a Křešín. „Zde si pachatel odnesl opět potraviny, ale také výčepní chlazení,“ rozšířila výčet odcizených věcí policejní mluvčí.

Recidivistu se policistům po necelém půl roce podařilo dopadnout. „Třiačtyřicetiletý muž byl obviněn ze spáchání přečinů krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci,“ uvedl vedoucí oddělení obecné kriminality na pelhřimovském územním policejním pracovišti Luboš Jakoubek.

Dopadený muž byl již v minulosti za majetkovou trestnou činnost odsouzen, a to naposledy v roce 2011, kdy mu byl uložen podmíněný trest odnětí svobody. Teď mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.