Už rok, tedy od doby, kdy dostal řidičský průkaz, jezdí s tátovým chryslerem, který jako by z oka vypadl autu městské policie New York.

„S tátou jsme procestovali velký kus Ameriky, takže jsme si vozy newyorské policie dobře prohlédli. A když pak táta sehnal auto stejné značky, to znamená Chrysler Grand Voyager, napadlo ho nechat si vyrobit tyhle samolepky," popsal proměnu auta Tommy. Do přesné kopie originálu mu chybí podle mladíka jen majáky a lehká úprava karoserie.

Nikdo jiný takový nápad neměl

Podobné samolepky na automobil bývají zřejmě jen ojedinělým požadavkem. „Lidé si většinou na auto lepí reklamu na své podnikání. Nepamatuji se, že by ještě někdo s takovým nápadem přišel," uvedl Josef Šeda z firmy Proff, která výrobu samolepek nabízí.

Řidiči, kteří dostali týž nápad, by měli vědět, že pořízení policejního automobilu nebo vozu podobajícího se mu může také skončit pokutou.

„Auto nesmí připomínat vozy, kterými jezdí policie v České republice, jednalo by se pak o přestupek. Podobné je to s oblečením, které nesmí vzbuzovat falešný dojem, že jde o policistu. V případě auta městské policie New York ale k záměně dojít nemůže," uklidnil vedoucí Dopravního inspektorátu Pelhřimov Rostislav Sůva.

Podle něho by problém neměl být ani například s autem Veřejné bezpečnosti, s kterým také vtipálci na silnice občas vyjedou. Zato nápad jezdit bílým autem se zeleným pruhem by se s úspěchem u policistů nesetkal. Toto označení je stále upraveno jako označení Policie České republiky a u některých vozů jej stále používá. Moravovi mají doma kromě policejního auta ještě další „hračky", které se ale na silnici jen tak nepodívají, konkrétně bojové vozidlo pěchoty nebo protiletadlový kanon.

Dominika Dufková