Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podle firmy i policie by změna semaforů koloně nepomohla

Pelhřimov – Zemní práce na klíčové pelhřimovské křižovatce u Rekrey způsobují rozsáhlé kolony na silnici od Humpolce.

22.5.2013
SDÍLEJ:

Kolona od Humpolce se hýbe pomalu. Foto: Deník/Jan Mazanec

Podle některých lidí by se kolony daly snížit přeprogramováním semaforů. Tuto podmínku údajně dalo město i stavební firmě.

„Můj dodavatel čekal na sjezdu z obchvatu od Humpolce čtyřicet minut a kdyby to prý věděl, tak sem vůbec nejede," uvádí pelhřimovský podnikatel Jaromír Vytopil a ptá se, zda by na křižovatce nešlo „přeladit" semafory nebo ve špičce řídit dopravu pomocí policistů. Z ostatních tří směrů totiž zelená často svítí i v době, kdy už všechna auta projela – a tato rezerva by se dala použít pro směr od Humpolce.

Podle vedoucího pelhřimovského dopravního inspektorátu Rostislava Sůvy jsou policisté natolik zaměstnaní jinými činnostmi, že na řízení křižovatky nemají kapacitu. „Nicméně situaci prověříme a případně dáme podnět k úpravě," řekl Sůva s tím, že by ale šlo jen o doporučení a že i po úpravě semaforů by se na silnici svedené z pěti do dvou pruhů kolony tvořily.

Podle Vladimíra Starého z technických služeb města měla stavební firma semafory přeprogramovat. „Měla to v podmínkách, ale neudělala to," uvedl Starý. Podle něj firma upustila od podmínky poté, co zjistila, že seřízení může provádět jen specializovaná firma z Brna, která si za to účtuje desetitisíce korun. Nedodržení podmínky prý stavební firmě projde, pokud se ale nestane dopravní nehoda.

Vedoucí vysočinské divize firmy Porr Jiří Mezera reaguje pouze tak, že „přeladění" semaforů by nepomohlo, jen by přesunulo kolony do jiných směrů, protože křižovatka má omezenou propustnost.

Dodal, že tento týden by se měla práce přesunout na druhou půli vozovky a do konce května má být hotovo vše.

Po přesunu prací na druhou stranu silnice by se podle dopravního policisty Jiřího Matějky měla situace zklidnit, protože auta jedoucí po průtahu na Humpolec už nebudou kličkovat mezi pruhy. Pod zemí se provádí úprava kanalizace, která podle Mezery zamezí tomu, aby se křižovatka při dešti zaplavovala.

Autor: Jan Mazanec

22.5.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jan Veleba, nyní senátor za volební obvod Chrudim, do nějž spadá i větší část Havlíčkobrodska, vede prezidentskou stranu SPO. Za tu nyní kandiduje jako lídr vysočinské kandidátky.

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Raf & Taksík zvou na koncert, který vyjde na jaře na vinylu

Rynárec – Na zajímavý koncert, který se uskuteční v pátek 20. října, láká hospoda v Rynárci u Pelhřimova.

České vlajky zabojují v příštím roce o rekord

Pelhřimovsko – Česká vlajka by se v příštím roce mohla stát hlavním aktérem nového rekordu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení