V roce 2023 obyvatelé Pelhřimova v pocitové mapě kritizovali například situaci u ubytovny Rekrea a bezpečnost v parku u autobusového nádraží. „Neudržovaná zeleň, schází se zde „existence", za bílého dne spí na lavičce a popíjí alkohol, člověk se tudy bojí projít,“ zněl jeden z kritických názorů směrem k nádraží.

Naopak pozitivní reakce vyjadřovali lidé z Pelhřimova například na nově obnovený rybník Stráž a jeho okolí. I k tomuto místu ale měli připomínky. Chybí jim například veřejné ohniště či místo, kde by se dalo grilovat. „Lidé zaznamenali do pocitové mapy několik pochval na zeleň, květnaté louky a kulturu ve městě. Některé drobné podněty jsme již realizovali. Dalšími připomínkami se vedení města bude postupně zabývat,“ komentovala mluvčí pelhřimovské radnice Andrea Unterfrancová.

Tak vypadá obnovený rybník Stráž v Pelhřimově před slavnostním otevřením. Prohlédněte si ho
Nové moře v Pelhřimově. Pláž a mola lidé najdou nedaleko historického centra

Pocitovou mapu mohou využít lidé v Pelhřimově i v letošním roce. Poprvé se podle mluvčí města objeví u informačního stánku města Pelhřimov na Velikonočním Mini jarmarku v sobotu třiadvacátého března na Masarykově náměstí. „Občané si mohou ke stánku třeba přijít pouze jen tak popovídat. Zároveň se mohou vyjádřit k budoucnosti využití prostor OC Vysočina, kdy své názory mohou prodiskutovat s odborníky,“ popsal místostarosta města Karel Kratochvíl.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Molo, pláž i cyklostezka: pelhřimovské moře má za sebou slavnostní křest

Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni