Vládní opatření se postupně zmírňují, od čtvrtka mohou například nastávající tatínci chodit k porodu.

„U nás to bylo povoleno od včerejší osmé hodiny ranní. Tatínkům měříme teplotu, musí mít po celou dobu roušku a nesmí vykazovat žádné příznaky onemocnění. Mohou být přítomni po celou dobu porodu a dvě hodiny na poporodním pokoji,“ popsala mluvčí Nemocnice Nové Město na Moravě Tamara Pecková.

„I nadále ale platí zákaz návštěv na porodním oddělení,“ dodala.

Tatínci už mohou k porodu také v havlíčkobrodské nemocnici. " Aktuálně již je možná přítomnost otce nebo osoby žijící s rodičkou ve společné domácnosti u porodu. Ovšem za přísných podmínek," informovala mluvčí nemocnice Petra Černo.

Tatínkové mohou být pouze na porodním pokoji, po celou dobu musejí mít zakrytá ústa rouškou. "Tatínkovi bude změřena teplota ve vstupním stanu a přeměření proběhne i na porodnici v 6.podlaží. Tělesná teplota nesmí přesáhnout 37,0 stupňů Celsia," upřesnila Černo s tím, že otec nesmí být pozitivní na koronavirus a mít příznaky onemocnění. Rovněž musí podepsat čestné prohlášení už při vstupu na porodnici. "Na oddělení šestinedělí a gynekologie platí stále zákaz návštěv," zdůraznila Černo.

Jak se projeví Velikonoce?

Jak se na počtu nemocných koronavirem podepsaly Velikonoce, bude známo až příští týden, kdy u nakažených proběhne inkubační doba.