Program začíná ukázkami věder, ručního hašení a historických stříkaček místních a lidmaňských hasičů. Následovat bude požární útok dětí z Počátek a Žirovnice, který doplní hašení hasicím přístrojem.

To v 15 hodin vystřídá ukázka záchranných prací při dopravní nehodě: vyproštění a dohledání osob a uhašení auta vysokotlakem. O hodinu později příchozí uvidí slanění z vysunovacího žebříku. V 16.30 se budou moci děti, pro které bude i skákácí hrad, radovat z pěny vytvořené agregátem.

Dospělé pro změnu o půl hodiny nato čeká opičí dráha – tři nejlepší čeká deset piv. „Se zásahovým kabátem a dýchacím přístrojem musí přenést figurínu a jde o to, aby si vyzkoušeli, jak se pracuje v plné, asi třicetikilové výzbroji," vysvětluje starosta místního sboru Drahoslav Kadlec.

Z občerstvení je k dispozici pečené prase, klobásy, párek v rohlíku, pivo i limo. V přestávkách zahraje místní formace Awal 3. Od 20 hodin je se vstupem zdarma taneční zábava v sokolovně s kapelou Generace. Místní sbor má přes 130 členů, ke 150. výročí chystá almanach.