VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Počáteckým zřejmě ve městě vyroste bowlingová dráha

Počátky – Zástupci města Počátky se formou ankety v zářijovém vydání místního zpravodaje ptali obyvatel, zda by ve svém městě uvítali jako volnočasovou aktivitu bowling.

24.11.2016
SDÍLEJ:

V Počátkách možná vznikne bowlingová dráha. O tomto projektu debatovali během uplynulého pondělí v tamní sokolovně počátečtí radní a místní lidé.Foto: archiv KZm Počátky

Do ankety se zapojilo celkem 138 osob. „Pro vybudování bowlingové dráhy v Počátkách bylo 122 lidí. Proti jich bylo čtrnáct. Dva hlasovací lístky, ze kterých jsme se žádnou odpověď nedozvěděli, byly neplatné," prozradil Karel Štefl, starosta Počátek to, jak dopadla anketa o bowlingu.

Na tu pak navázalo veřejné projednání, které se uskutečnilo během uplynulého pondělního podvečera v počátecké sokolovně.
Příchozí se na setkání zajímali například o to, kde je možné tuto volnočasovou aktivitu realizovat, proč zrovna bowling nebo kolik bude tato záležitost stát. „Mimo pěti radních a vedoucí kulturních zařízení města Počátky Ludmily Markové se sezení zúčastnilo dvaadvacet lidí. Abych řekl pravdu, tak jsem čekal větší účast," řekl počátecký starosta.

Bowlingová dráha by se 
v budoucnu mohla napojit na Sport bar Počátky, který sídlí v prvním patře místní sportovní haly.

Hned vedle dráhy by tak její návštěvníci měli k dispozici občerstvení, ale i sociální zařízení. „Sport bar 
v Počátkách provozuje Pavel Škoda, který je této aktivitě nakloněný. Je prý jen dobře pokud něco rozšíří a obohatí sortiment jeho podniku," podotkla Ludmila Marková, jak se k celé věci staví nájemce zmíněného počáteckého podniku.

Ludmila Marková navíc vidí velké plus ve vybudování bowlingové dráhy ve Sport baru v tom, že tamní prostředí je zcela nekuřácké.

Bowlingovou dráhu by tak 
v Počátkách mohli využívat i děti. „Já takovou volnočasovou aktivitu v Počátkách vítám. Velkou výhodou bowlingu navíc je, že tuto činnost mohou provozovat děti od šesti let a senioři až do sedmdesáti let. Většinou si bowlingové dráhy pronajímají rodiny, kde například na jedné dráze hrají rodiče, na druhé děti, a vzniká tak zajímavá herní atmosféra," popsala možné využití drah Marková.

Podle jejích slov se nejbližší bowlingová dráha nachází v žirovnickém hotelu Artaban, kde je právě tamní prostřední kuřácké. „Byli bychom rádi, kdyby v bowlingu našla zábavu a tuto aktivitu využívala i mládež, která v týdnu chodí do baru a neví, co se svým volným časem," doufala v to Marková.

Na financování záměru vybudovat v Počátkách bowlingovou dráhu se město pokusí získat dotace. „Pokud by to nevyšlo a dotace bychom na stavbu bowlingové dráhy nezískali, zafinancovali bychom tuto aktivitu z městského rozpočtu," přislíbil Karel Štefl.

Jak ale také řekl, zatím se jedná pouze o lehké přípravy projektu. „Pokud ale chceme získat dotaci, musíme mít projekt připravený," upozornil počátecký starosta na to, že ještě není vůbec jisté, zda se v Počátkách bowling hrát bude. „Bowling v Počátkách je zatím hudba budoucnosti. Nejdůležitější je teď příští zastupitelstvo, kde se rozhodne, zda budeme projekt zpracovávat," dodala Marková.
Na pondělním veřejném projednání byly slyšet i záporné názory na vybudování bowlingové dráhy v Počátkách. „Někteří se ozývali, že by peníze raději investovali do chodníků a silnic nebo do jiné volnočasové aktivity. Hodnotný protinávrh ale nikdo z přítomných nenadnesl," informoval Karel Štefl s tím, že přímo proti této nové volnočasové aktivitě nikdo nebyl.

Dodal také, že pokud vše ohledně tohoto projektu půjde dobře a projekt přes zimu zpracují, s budováním bowlingové dráhy v Počátkách by se mohlo začít už 
v příštím stavebním období nebo v roce 2018. „Spíš se ale přikláním k tomu roku 2018," ukončil starosta.

Autor: Denisa Šimanová

24.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby. Ilustrační foto

S výsledkem jsme rozhodně spokojeni, libuje si lídr Pirátů

Hana V. Konvalinková

Zelení: Smetla nás vlna populismu a extremismu

Lídr TOP 09 na Vysočině se obává ztráty demokracie

Vysočina - Strana TOP 09 se do poslanecké sněmovny dostala takříkajíc s odřenýma ušima.

AKTUALIZUJEME

ONLINE: Volby skončily. ANO vítězí i na Vysočině

Vysočina - Volby do Poslanecké sněmovny ČR skončily. Vysočina už není oranžová. Zmodrala a ovládlo ji podobně jako jiné kraje hnutí ANO.

ČSSD Vysočinu neudržela, ANO slaví vítězství

Vysočina – Vysočina už není oranžová. Zmodrala a ovládlo ji podobně jako jiné kraje hnutí ANO. Hlas hnutí ANO dalo 28,63 procent vysočinských voličů. Pro ANO jde o výrazné zlepšení oproti minulým volbám v roce 2013, kdy pro tuto stranu v kraji hlasovalo 15,89 procent voličů.

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Vysočina - S potěšení sledoval v Modrém domě v Jihlavě výsledky voleb do Poslanecké sněmovny volební štáb Občanské demokratické strany.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení