Bistrot de Papa tu pořádá už druhý ročník francouzských trhů, které minulý rok slavily velký úspěch.

„Minulý rok byly trhy ve znamení vítání léta, letos se s létem budeme naopak loučit a tomu bude odpovídat i atmosféra. Nostalgicky zavzpomínáme na léto, moře a prázdninové zážitky," popisuje tématiku letošních trhů Eva Decroix, která společně se svým francouzským manželem Rémim Decroix Bistro de Papa vede a trhy organizuje.

Těšit se podle ní mohou návštěvníci na stejné výrobky jako minulý rok. Trhovci budou návštěvníkům nabízet opět francouzská vína, šampaňské, paštiky, sýry a jiné francouzské výrobky.

Příjemnou atmosféru, na kterou se na trzích prý těší ze všeho nejvíce, bude doplňovat i hudba. „ V pátek nás navštíví Galiani Gypsy Jazz, kteří hrají takovou pravou cikánskou muziku a něžné duše potěší například zpěvačka Ira Mimosa, která zpívá také báječně," jmenuje některé interprety, které návštěvníkům trhů zahrají.

Na děti opět čekají nafukovací atrakce a letos i nově malování na obličej nebo výtvarná dílna, kde si mohou namalovat a vypálit svůj hrníček. Dospělé organizátoři lákají na pétanque při sklenici cidru a nebudou chybět ani plážová lehátka pro relax při sledování programu.

„Trhy dělají hlavně lidé, to je ta pravá atmosféra," doplňuje Decroix.

Tereza Konířová