Nového bytového domu se Pacovští dočkají po několika letech. „Pro nás je to největší zásah do bydlení od začátku devadesátých let. Přes pětadvacet roků se tady žádný bytový dům nepostavil,“ podotkl starosta Pacova Lukáš Vlček.

Bydlet v něm mohou čtyři desítky rodin. „Dům bude mít čtyři patra a čtyřicet bytů. Jejich velikost je velmi variabilní, od garsonek až po téměř stometrové 3 + 1,“ nastínil Vlček.

Kromě nové bytovky se Pacov rozroste i o rodinné domy. „Právě v souvislosti se zmíněnou stavbou investujeme i do parcel pro výstavbu rodinných domů. Letos dokončíme další etapu zasíťování v části města nad Sídlištěm Míru. Ke stávajícím dvaceti parcelám tak přibude dalších sedm nových,“ sdělil pacovský starosta.

Pozemky k výstavbě budou k mání na podzim. „Metr čtvereční budeme prodávat za sedm set korun bez daně. Bude to systémem, kdo si první požádá, tomu parcelu prodáme. Tato metoda se nám osvědčila už v minulosti,“ prozradil Vlček.

O bydlení v Pacově je prý velký zájem. „Všechny pozemky, které jsme dosud nabízeli, jsme bez problémů prodali. Aktuálně máme volný jen jeden. Bydlení je naše dlouhodobá motivace a priorita,“ dodal Vlček.