Se stavbou zmíněné in-line dráhy by měli dělníci začít v příštím roce. V témže roce by se po nové, hladké, asfaltové cestě mohli projet první nadšenci. „Do konce letošního března by měla být dokončena projektová dokumentace, poté dojde k vyřízení veškerých potřebných náležitostí stavby,“ informoval místostarosta Pelhřimova Zdeněk Jaroš.

Po dokončení stavby tak půjde o jedinou oficiální in-line dráhu v Pelhřimově a okolí. „Bruslařská dráha a cyklostezka s hladkým asfaltovým povrchem bude umístěna kolem celého rybníka Stráž. Od stávajícího bistra a pláže povede po rozšířené hrázi těsně u vody, kolem chat a lesem zpět k příjezdové cestě,“ řekl Zdeněk Jaroš.

Jednosměrná dráha, která nabídne nové sportovní vyžití u Stráže, bude dlouhá přes jeden kilometr a široká dva a půl metru. „Celá dráha bude osvětlena led technologií a doplněna o několik míst k odpočinku s lavičkami,“ poznamenal pelhřimovský místostarosta.

Lesem povede souběžně druhá cesta blíže u břehu rybníka, která bude mít přírodní charakter s měkkým mlatovým povrchem.

Na své si přijdou i milovníci rybolovu. „Na vhodných místech budou vytvořeny jednoduché přírodní vstupy k vodě, místa pro rybáře a mítinky s lavičkami,“ doplnil Jaroš.