Křešínský maškarní karneval na sněhu začne v sobotu 17. února hodinu po poledni. „Připravili jsme zhruba dvouhodinový program se soutěžemi a hrami, začínáme ve 13 hodin,“ informoval za křešínské vlekaře Vladimír Mareš.

Organizátoři maškarního karnevalu na křešínském sněhu chtějí mít co nejvíce masek, pro účastníky v převlecích mají příjemný bonus v bezplatném užívání vleku během programového odpoledne. „Zveme děti i dospělé v maskách. Znovu postavíme na sjezdovce barevné slalomové branky, nejhezčí dětská maska získá jako odměnu dort křešíňák,“ slíbil Vladimír Mareš.

Na karneval naváže diskotéka na úpatí sjezdovky.

Zatímco před rokem se u Křešína lyžovalo už od 7. ledna, letošní sezona na křešínské sjezdovce začínala až zmíněného 10. února se zhruba půlmetrovou vrstvou sněhu.

Provozovatelé areálu z lyžařského oddílu TJ Start Lukavec by chtěli, aby se dalo lyžovat alespoň přes jarní prázdniny, které jsou na Pelhřimovsku v týdnu na přelomu února a března. „Díky nočním mrazům můžeme ještě zasněžovat, snad nám sníh přes letošní jarní prázdniny vydrží,“ přál si Vladimír Mareš.