Postaví ho soukromý subjekt na pozemku města, které projekt vítá. Zasportovat by si tam mohli chodit i školáci.

Investorem by byl generální manažer firmy Rimowa CZ Vladimír Kozler a jeho žena Zuzana. „Máme ten sport rádi, a už kvůli němu nechceme jezdit až do Prahy. Na Vysočině totiž neexistuje žádná krytá hala pro beachvolejbal," zmiňuje Vladimír Kozler, který věří, že zvlášť po letošním olympijském úspěchu českého dua Kolocová-Sluková by se řady příznivců plážového volejbalu měly rozrůstat.

„Je dobře, když ve městě bude tato nová možnost, možná hlavně pro mladší se stane plážový volejbal schůdnějším. V létě chodím hrát normální volejbal ke Stráži, ale je to dál od města a není tam žádné zázemí, ani není kde si sednout. A nevím, jak je naplněné plážové hřiště u bazénu. Každopádně pro sport je dobře, když vznikne další hřiště, co nebude tak z ruky," uvedla Naděžda Krtková z Pelhřimova.

Nápad vítá i vedení města. „Jsem pro, podporuji celou věc a i vzhledem k mimoškolním aktivitám dětí je to jeden z nejlepších projektů," řekl místostarosta Pavel Pípal.

Rada města už schválila manželům Kozlerovým pronájem městského pozemku na čtyřicet let za dvanáct tisíc korun ročně. Teď by celý záměr ještě měli v úterý projednat pelhřimovští zastupitelé. Odhadované náklady jsou osm až deset milionů korun, pro město je nesporné plus, že manželé nechtějí žádnou dotaci ani příspěvek města.

„Jsou to investice, které se nám v životě nevrátí, ale bereme to jako něco, co věnujeme veřejnému sektoru," vysvětluje Kozler.

Ředitel firmy, která v pelhřimovské průmyslové zóně vyrábí kufry, má v plánu postavit nejen čtyři hřiště, z toho dvě krytá v hale a dvě otevřená, ale také zázemí v podobě sauny, masáží a dalších případných „wellness" aktivit.

Krytá hala by měla mít sundavací boky, aby zvlášť v létě větrala. „V zimě by se areál mohl využít doplňkově na beach tenis a fotbal", doplňuje Vladmir Kozler s tím, že by celé centrum mohlo pak nabízet i trenéry výše uvedených sportů. Celého projektu se podle něj zúčastní i ikona českého beachvolejbalu Michal Palinek.

Pozemek o rozloze 3500 metrů čtverečních za budovou Základní školy Osvobození a tělocvičny je teď nevyužívaný a zarostlý, mezi ním a školou je pouze doskočiště a malé dětské hřiště. Škola se záměrem souhlasí. „Návrh zněl tak, že bychom areál jako škola mohli využívat. Otázkou pak bude, jak budou nastavená pravidla," říká ředitelka školy Vladimíra Madronová.

Parkování poblíž

Do areálu by se mohlo chodit ze severu, to znamená jak ze spojovacího chodníku, který vede přes sídliště, tak z ulice Táborské.

V této ulici by také mohli parkovat zájemci o sportovní vyžití.  Pokud projekt schválí zastupitelé, začít stavět by se podle Vladimíra Kozlera mohlo už příští rok a ještě koncem tohoto roku by se mohl celý projekt spustit.