Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Plavecký bazén zmizel v šuplíku, naděje pořád žije

Humpolec - Těšili jste se na čvachtání v humpoleckém krytém bazénu? Zapomeňte. Alespoň pro nejbližší roky.

11.3.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Eva Rothová

Humpolec nemůže počítat s dotací z Regionálního operačního programu Jihovýchod. „Při hodnocení jsme nedosáhli potřebného počtu bodů. Přednost dostaly jiné, možná potřebnější projekty,“ okomentovala vyrozumění Zdeňka Augustová z oddělení regionálního rozvoje humpolecké radnice.

Stavět se bude jedině s dotací

Nejdražší počinek v historii města se bez evropských peněz neobejde. „Pouštět se do stavby za sto milionů korun čistě vlastními silami by bylo holé šílenství. I samotná třicetiprocentní spoluúčast by znamenala pro město velkou zátěž,“ podotkl starosta Jiří Kučera.

Ten nad uzamčením nákresů plavecké haly v šuplíku určeného odloženým projektům nesmutní, ani nejásá. „Lidé si bazén přáli, vyšel jako jedna z priorit našich průzkumů. Takové zařízení ale něco stojí, a to i poté, co se dostaví. Navíc se hovoří o snížení daňových příjmů pro města,“ naznačil starosta dvojsečnost úhlu pohledu.

Rovněž v humpoleckých politických kruzích zavládla po rozšíření zamítavého stanoviska dotačních úředníků nevzrušivá nálada. Odpůrcům myšlenky na pořízení plavecké haly se ulevilo. Mezi zdrženlivější zastupitele patřil Stanislav Bernard.

„Nikdy jsem neřekl, abychom bazén nestavěli. Jenom jsem upozorňoval na drahý provoz. Zkušenosti z jiných měst praví, že ve střednědobém horizontu navštěvuje tato zařízení poměrně úzká skupina lidí. Ztrátové hospodaření pak dorovnává město. A tři až pět milionů korun ročně se nechá použít účelněji,“ namítl Bernard.

Zastánci velkoryse pojatého projektu naopak neúspěchu litují. „Je to škoda. Nikdo mi nevymluví, že bazén do takto velkého města prostě patří,“ pronesl Miloslav Vystrčil.

Ten také dodal, že bude usilovat o to, aby se na záměr nezapomnělo. „Mělo by se to zkusit prosadit znovu,“ podotkl Vystrčil.

Neuznaného projektu si povšiml také jeho autor Luděk Rýzner. Aby ne, jedná se totiž o vůbec první neuskutečněné dílo tohoto významného humpoleckého architekta. „Je fakt, že drtivá většina našich projektů stojí. Ale ani nad plaveckým bazénem bych ještě hůl nelámal,“
poznamenal Rýzner.

Výzva pro další volební období

Rovněž představitelé radnice nehodlají jen tak mávnout rukou nad velkorysým projektem, který jenom dosud stál půl druhého milionu korun. „Počkáme na další výzvy k zapojení se do operačního programu, případně se poohlédneme po jiných zdrojích,“ potvrdil Kučera.

„Sice jsme napoprvé neuspěli, naše žádost ale měla veškeré potřebné náležitosti. Můžeme to klidně zkusit znovu,“ vysvětlila Augustová.
Pokud „nezabere“ ani druhý pokus, pod úroveň krajiny zapuštěný plavecký bazén se nejspíše stane velkou výzvou pro zastupitele v dalším volebním období.

Autor: Michal Vítů

11.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jan Veleba, nyní senátor za volební obvod Chrudim, do nějž spadá i větší část Havlíčkobrodska, vede prezidentskou stranu SPO. Za tu nyní kandiduje jako lídr vysočinské kandidátky.

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Raf & Taksík zvou na koncert, který vyjde na jaře na vinylu

Rynárec – Na zajímavý koncert, který se uskuteční v pátek 20. října, láká hospoda v Rynárci u Pelhřimova.

České vlajky zabojují v příštím roce o rekord

Pelhřimovsko – Česká vlajka by se v příštím roce mohla stát hlavním aktérem nového rekordu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení