Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Plavce v bazénu vystřídali na tři týdny řemeslníci

Pelhřimov – Plné ruce práce mají v těchto dnech pracovníci pelhřimovského bazénu, ale také specializovaných firem.

17.9.2014
SDÍLEJ:

Pelhřimovský bazén v současné době prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Foto: Deník/Alexandra Knapová a Jaroslav Polák

Finišují tam totiž vnitřní práce na topných registrech, které byly v provozu zhruba čtvrt století a už bylo nutné je vyměnit.

Ruku v ruce s touto opravou jde řada dalších prací. Novotou se budou blýskat lavice po stranách bazénu, hotová už je zbrusu nová stěna mezi dětským a plaveckým bazénem a na pány, kteří si v minulosti stěžovali na starý systém u některých šatních skříněk, čeká rovněž milé překvapení. Zbylých 48 skříněk už je převedeno na elektronický kódový systém.

Opravy by měly stát přibližně milion dvě stě tisíc korun. Prvním návštěvníkům by se měl dětský a plavecký bazén otevřít po třech týdnech příští pondělí. Relaxační část by měla být zpřístupněna příští středu.
„Do bazénu chodím pravidelně. Odstávka mi udělala trochu čáru přes rozpočet, ale pokud tam dochází ke změnám, tak to kvituji s povděkem. Jenom škoda, že tam nevzniknou pro děti nové atrakce, které nám chybí," sdělila Marie Novotná z Pelhřimova.

V interiéru plaveckého bazénu se pracuje už od začátku září. „Vzhledem k původní instalaci topných registrů bylo zapotřebí provést poměrně značný rozsah bouracích prací," informoval Jaroslav Záběhlík z Technických služeb města Pelhřimova. Po stranách bazénu podle něj budou ve stejném provedení instalovány nové lavice. Zároveň došlo k výměně stávající dřevěné stěny oddělující dětský bazén od plaveckého, kterou nahradila nová plastová stěna.

Aktuálně se tam uklízí relaxační bazén, v pondělí tam byly natřeny hydroizolací přepadové žlábky. Z velkého bazénu byl vymeten prach, včera se začal mýt a dnes se začne napouštět vodou. To bude trvat zhruba jeden den, poté se začne voda ohřívat. V pátek by měla mít zhruba okolo dvaceti stupňů Celsia. Pak ji začnou pracovníci bazénu chemicky ošetřovat.

„V pondělí začneme napouštět relaxační část, která půjde do provozu ve středu. Tyto věci se dělají při každé pravidelné podzimní odstávce, kterou si provoz veřejného bazénu vyžaduje. Letos je navíc už dokončena i výměna šatních skříněk," dodal Jaroslav Záběhlík.

Těch je rovných sto v dámské části a 98 v pánské části. A právě původních 48 v pánských šatnách bylo nově převedeno na elektronický systém. „Topné, tlakové a provozní zkoušky už jsou hotové, v pořádku. Vše je tak, jak má být. Provoz bazénu pro veřejnost se tak vrátí do obvyklých časů zimního provozu v týdnu od 22. září," informoval Jaroslav Záběhlík.

Bazén by do budoucna potřeboval kompletní opravu. V porovnání s jinými obdobně velkými městy tam chybí i zábavní centrum pro děti – jako je například divoká řeka či tobogán. Jednalo by se o finančně nákladnou akci, která by navíc bazén uzavřela minimálně na půl roku.

Autor: Alexandra Knapová

17.9.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jan Veleba, nyní senátor za volební obvod Chrudim, do nějž spadá i větší část Havlíčkobrodska, vede prezidentskou stranu SPO. Za tu nyní kandiduje jako lídr vysočinské kandidátky.

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Raf & Taksík zvou na koncert, který vyjde na jaře na vinylu

Rynárec – Na zajímavý koncert, který se uskuteční v pátek 20. října, láká hospoda v Rynárci u Pelhřimova.

České vlajky zabojují v příštím roce o rekord

Pelhřimovsko – Česká vlajka by se v příštím roce mohla stát hlavním aktérem nového rekordu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení