Pelhřimovský bazén ukončí letní sezonu v neděli 1. září, pak jeho správa připraví během dvoutýdenní odstávky sportoviště na obvyklý celoroční provoz. Odstávka potrvá do 15. září.

Humpolecké koupaliště Žabák zůstane veřejnosti otevřené určitě rovněž do neděle 1. září. „Předpověď počasí je taková, že zvažujeme prodloužení koupací sezony ještě do poloviny dalšího týdne. Ale současně víme, že s koncem prázdnin výrazně opadá i zájem o koupaliště, takže ještě uvidíme, zda sezonu o pár dní prodloužíme,“ poznamenal vedoucí humpoleckého sportovního areálu Jiří Hynek.

Žabák má kapacitu 550 lidí, poslední srpnové pondělí zavítalo navzdory ideálnímu počasí na koupaliště 200 návštěvníků. „Letošní denní rekord jsme zaznamenali 9. srpna, kdy tady bylo 450 lidí,“ připomněl Jiří Hynek.

V Humpolci i v Pelhřimově se současně už od poloviny srpna bruslí, bazén i koupaliště mají vážnou konkurenci. „Na zimním stadionu jsme zahájili novou sezonu 17. srpna, tréninky, soustředění i veřejné bruslení jsou tam od rána do večera,“ dodal Jiří Hynek.

Také v Pelhřimově už zimní stadion zve na veřejné bruslení, stejně jako v Humpolci připravil hodiny pro neorganizované bruslaře i na poslední prázdninový týden.