Během téměř tří měsíců nabídne hned 6 přednášek a autorských čtení, 6 promítání v rámci letního kina, 7 akcí pro seniory, 13 sportovních aktivit, celkem 20 koncertů, 6 divadelních představení, 11 brunchů a 14 aktivit pro děti, „Po výjimečné verzi festivalu, která proběhla v minulém roce, se opět vracíme do parku Stromovka,“ připomněl hlavní organizátor Letní Platformy Petr Machek. „Tradičně se mohou lidé těšit na středeční letní kina, přednášky a autorská čtení, čtvrteční a páteční koncerty a sobotní brunche včetně doprovodného programu pro děti,“ lákal nejen Humpolecké do příjemného prostředí nové Stromovky Machek.

Dodal také, že dřevěný altán, který vyrostl v parku Stromovka v uplynulých dnech, bude tradičně sloužit především jako pódium pro hudební a divadelní vystoupení.

Stejně jako v minulých ročnících bude program festivalu naplánovaný od středy do soboty. „Letošní program Platformy zahajujeme středečními akcemi pro děti,“ doplnil Petr Machek.

Ve středu úderem třetí hodiny odpolední si tak mohou děti přijít ověřit svou šikovnost v rámci výtvarné dílny pořádané Oblastní charitou Havlíčkův Brod.

O hodinu později vystoupí žáci tanečního oboru Evy Eremkové a zpěváci ze třídy Lucie Honzlové Základní umělecké školy Gustava Mahlera.

Středeční zahajovací program zakončí ve 21 hodin přednáška s názvem Nejkrásnější treky Peru. „Zveme vás na první ze tří letošních cestovatelských přednášek. Martin Úbl se s námi podělí o zážitky z peruánských hor a nabídne nám i svou knihu plnou neuvěřitelných zážitků,“ řekl Machek.

První páteční večer bude v humpoleckém parku patřit pražské kapele Tajné slunce, která hraje hudbu na pomezí alternativního rocku, punku, folku a world music s příměsí širokého spektra dalších žánrů.

O víkendu čeká na návštěvníky Stromovky sobotní brunch, který představí jihlavskou restauraci Om zabývající se indickou a nepálskou kuchyní. „Sobotní brunch bude v parku vždy od 10.30 do 13.30 hodin. Doprovodným programem bude divadelní představení Příběhy malé Lupitiny González, které zprostředkuje divadlo Loutky bez hranic,“ dodal Petr Machek.

Letní Platforma Humpolec má za ambici přivést do veřejného prostoru místní hudebníky, zájmové skupiny a realizovat zde různorodé kulturní a společenské akce regionálního charakteru. Na jednom místě tak představuje obyvatelům Humpolce široké spektrum aktivních jednotlivců, skupin nebo aktivit, které jim jejich region nabízí.

Festival je stejně jako v minulých letech finančně podpořen místními podnikateli, městem Humpolec a Krajem Vysočina. „Podpora každým rokem stoupá a díky tomu si můžeme dovolit bohatější a zajímavější program,“ pochvaloval si hlavní organizátor Letní Platformy.

Akce konané tento týden

středa 12. června

15.00 Společně umíme víc | výtvarná dílna

16.00 Tance a zpěvy v parku | ZUŠ

21.00 Nejkrásnější treky Peru | přednáška

čtvrtek 13. června

15.00 Letní besídka dětí | škola Yamaha

20.00 Petr Taks | folk

pátek 14. června

20.00 Tajné slunce | crossover

sobota 15. června

10.30-13.30 Brunch | indicko-nepálská restaurace

11.00 Příběhy malé Lupitiny González | divadlo