„V chuti nové pálenky můžete najít sladové až karamelové tóny, jsou cítit bylinky, koření, tedy ingredience piva Ale, které v ležáku nenajdete,“ popsal novinku spolumajitel pivovaru Stanislav Bernard.

close V chuti nové Pivní pálenky Bernard jsou bylinky a karamel. info Zdroj: archiv Rodinného pivovaru Bernard zoom_in

Pálenku pro humpolecký pivovar opět připravil mistr Jiří Syrovátka v biolihovaru Zámecké sady Chrámce.

„V tomto lihovaru dbají na vysokou jakost surovin, pečlivě dohlíží na celý proces vzniku nápoje, významnou část práce zde odvádí manuálně. Je to blízké hodnotám našeho pivovaru,“ vysvětlil výběr partnera pro výrobu pálenky Stanislav Bernard.

Na trhu je podle slov mluvčího pivovaru Radka Tulise pouze dva a půl tisíce půllitrových lahví nové ručně vyráběné a stáčené pálenky.

„Nápoj pro slavnostní chvíle i odpočinek je ve štíhlých elegantních lahvích, na etiketě je červené „razítko“ s informací o destilaci z piva Bohemian Ale. Každá lahev má unikátní číslo ročníku 2020, číslování volně navazující na předchozí edici pálenky začíná číslem 3 000,“ informoval Radek Tulis.

První limitovanou edici pálenky z ležáku lidé na e-shopu vyprodali za týden. I pivní pálenku Bernard z piva Bohemian Ale mohou zájemci zakoupit na e-shopech a ve značkových prodejnách pivovaru.