Občanské sdružení Hodina H tam totiž letos pořádá již 12. ročník tradiční akce s názvem Region tančí.

Akce bude zahájena tradičním slavnostním přivítáním a poté hned odstartuje úžasná show kapely plné atraktivních mladíků s tanečním doprovodem, která byla založena loni producentem Pavlem Boučkem.

„Speciálním hostem je chlapecká kapela New Element, která právě po oficiálním zahájení roztancuje všechny tanečníky a diváky svým vystoupením," popsala Eva Havlíčková z pořádající Hodiny H.

Barevné kostýmy

Mezi další hosty patří vedle kapely New Element, show latinsko-amerických tanců z Havlíčkova Brodu, Základní škola a Praktická škola Svítání z Pardubic, která vystoupí hned dvakrát a Roberto a zumba.

„I během letošního ročníku návštěvníci uvidí mnoho různých tanečních skupin, klubů a kolektivů. Těšit se mohou na pestré rytmy nejrůznějších tanečních stylů, barevné kostýmy, různé věkové kategorie a hlavně odpoledne plné hudby, tance a dobré nálady," přiblížila pro Deník Eva Havlíčková.

Na parketu se vystřídají tanečníci z Hodiny H, z pelhřimovské základní umělecké školy, Zoomberky z Hořepníku, Tegem z Třebíče, školáci z Domu dětí a mládeže Budík z Moravských Budějovic, Jaxy.my z Jihlavy, Bronx Busters z Humpolce, Seňority ze Senožat, Street dance z Jihlavy,  Green steps crew z Pelhřimova, děti z domů dětí a mládeže z Pelhřimova, Telče, Třeště, dále nebude chybět Ištar Jihlava a děti ze čtvrté základní školy z Pelhřimova.

Čokoládová fontána i kadeřnické umění

Jak tomu bývá zvykem, pořadatelé připraví vždy i něco navíc.

A tak ani letos nebude chybět mezinárodní účast a to díky dobrovolníkům na krátkodobé Evropské dobrovolné službě v rámci programu Mládež v akci, které Hodina H nyní hostí. Na akci tak budou zastoupeny i země jako Španělsko, Francie, Arménie, Gruzie a Bělorusko.

„Letošní Region tančí mohou lidé vnímat téměř všemi smysly, protože tam nebude chybět čokoládová fontána, kadeřnické umění, malování pro děti, kreativní koutek a další zajímavý doprovodný program," komentovala Eva Havlíčková s tím, že v porotě zasednou důležití, pilní a milí lidé z Pelhřimova a okolí.