Připomněl, že prvotní impuls vzešel od samotných penzistů, kteří o podobné hodiny sami projevili zájem. „V okolních městech podobně vyhrazené hodiny již fungují, bylo kde se inspirovat. I když máme ledovou plochu hodně vytíženou, podařilo se nám najít vhodné časy tak, aby vyhovovaly oběma stranám,“ vysvětlil Mareš.

Bruslení na kluzišti v Rouchovanech.
Bruslení venku? V Humpolci bude, nové vedení města ale nadšené není

Penzisté na bruslích mají led pro sebe a je zaručená jejich bezpečnost. „Všimli jsme si také, že využívají tuto možnost nejen pro udržování své fyzické kondice, ale i ze společenského hlediska jako možnost se sejít s ostatními,“ upozornil na vítaný důvod, jak potkat známé, jednatel Pelhřimovské sportovní.

Ekonomická stránka

Největší náklad při provozu zimního stadionu představuje chlazení ledové plochy. „To je kontinuální proces, chladit musíme neustále. Z tohoto hlediska tak ve vztahu k hodinám pro důchodce nelze hovořit o prodělku. Navíc, jak jsem již v minulosti několikrát uváděl, nemůžeme vše měřit pouze prostřednictvím peněz,“ dodal Mareš. Upozornil na to, že Pelhřimovská sportovní se snaží umožnit přístup ke sportu všem zájemcům.