V porovnání se zimní údržbou na vesnicíchv okrese, hodnotí Pelhřimov dost negativně. „Bydlím v Rynárci, kde v toto zimní období každý den před šestou hodinou ranní projíždí traktůrek s radlicí a čistí chodníky, následně projíždí velký traktor a odhrnuje sníh ze silnice a z ulic," popsal Jaromír Vytopil z pel-hřimovského knihkupectví, jak odklízí sníh konkrétně v Rynárci. „Ráno před půl osmou přijedu do Pelhřimova, kde mám obchod v Poděbradově ulici. Tam se snad ještě letos Technické služby nepodívaly, přitom by stači-lo sníh stáhnout," dodal Jaromír Vytopil, jaké zkušenosti má s odklízením sněhu v Pelhřimově.


Se zimním úklidem města nejsou spokojeni ani lidé, kteří bydlí v ulici Pod Florianem. „Sídliště Pod Florianem snad ani nepatří k Pelhřimovu. Tam se sníh nejen neodklízí, ale snad ani neodhrnuje," řekla obyvatelka Pelhřimova, která nechtěla být jmenovaná. „V Sázavě je uklizeno, jakmile přijedu na autobusové nádraží do Pelhřimova, je to hrůza, hromady sněhu, ve kterých člověk zapadá po kolena," přidala se další nespokojená žena, která Pelhřimov navštěvuje.


Pracovníci zmíněných technických služeb mají v Pelhřimově na starost přes 40 kilometrů chodníků. „Když začne sněžit třeba v půlnoci a chlapi přijdoudo práce před třetí hodinou ranní a začnou sníh prohrnovat, tak není možné, aby do šesti hodin stihli prohrnout všech 40 kilometrů chodníků," řekl Jaroslav Záběhlík z Technických služeb Pelhřimova.


Dodal také, že většinu chodníků udržují strojově multikárami.
„Ručně pak prohrnujeme přechody, schody a chodníky, které jsou příliš úzké nebo na nich překáží lampy. Sníh, který zůstává na místech mezi silnicí a chodníkem odklízíme postupně až když nastane kalamita," ukončil Záběhlík.