V okresním městě se včera konaly první letošní trhy nabízející čerstvé výrobky od farmářů. Jejich návštěvníci si tu mohli zakoupit nejrůznější potraviny, například uzeniny, sýry, pečivo, ořechy, sladkosti, ale i keramiku, košíky či velikonoční dekorace. V Humpolci si na první letošní farmářské trhy musí počkat do května.

„Po tom, co původní provozovatel farmářských trhů v Pelhřimově tu své služby ukončil, jsme vypsali výběrové řízení na nového provozovatele. A byli jsme úspěšní," řekl vedoucí pelhřimovského hospodářského odboru Stanislav Kropáček.

Důraz na kvalitu

Ten dále doplnil, že letos se zákazníci na farmářském trhu v Pelhřimově dočkají několika změn. „Nový provozovatel přistupuje k organizaci trhů aktivněji. V této oblasti má i více zkušeností. Jeho cílem je zaměřit se hlavně na kvalitu prodávaného zboží a na jeho tradici," podotkl Kropáček. Pelhřimovské náměstí budou farmáři až do listopadu obsazovat zpravidla každé čtvrté pondělí v měsíci. Nicméně i v tomto případě platí, že výjimka potvrzuje pravidlo, protože v září se farmáři do Pelhřimova vydají v úterý devětadvacátého.

Farmářské trhy se již pátým rokem budou konat také v Humpolci, a to až do listopadu vždy každý čtvrtý pátek v měsíci. Letos poprvé se farmáři na tamní Horní náměstí chystají v pátek 22. května. „U nás se pořadatel nezměnil a ani jiná zásadní změna tyto trhy nečeká," uvedl tajemník humpoleckého městského úřadu Jiří Fiala. Na trzích v Humpolci si zájemci budou moci nakoupit přibližně od 8 do 16 hodin.

Termíny konání farmářských trhů

Pelhřimov – Masarykovo náměstí: pondělí 23. 3., 27. 4., 25. 5., 22. 6., 27. 7., 24. 8., 29. 9. (výjimečně úterý), 26. 10. a 23. 11.;

Humpolec – Horní náměstí:
pátek 22. 5., 26. 6., 24. 7., 28. 8., 25. 9., 23. 10. a 27. 11.