V předkole Poháru České pošty nestačili na Líšeň, když na vlastním hřišti prohráli 1:3. Nutno říci, že výsledek reflektuje dění na trávníku.

První poločas byl jako z hororu

Pelhřimov nastoupil bez Naniáše, Čížka a Leligdona, který si po půlročním působení v klubu hledá zahraniční angažmá, a v jeho hře to pořádně skřípalo. Líšeň šla do vedení už v 5. minutě, kdy zaspal brankář Moravec a záložník Mičko pohodlně dorazil míč do sítě.

„První poločas byl z naší strany hodně špatný. Líšeň nás přehrávala, byli jsme u všeho pozdě. Navíc jsme chybovali v defenzívě," přiznal trenér Ján Kubík.

Ani hra směrem dopředu se domácím nedařila a jen pokus Bendy z voleje po půlhodině hry vypadal nebezpečně. Když před přestávkou Koudelka s Milotínským vyšachovali pelhřimovskou obranu a Mičko přidal svou druhou trefu, bylo o postupujícím do prvního kola prakticky rozhodnuto.

Po přestávce se domácí zlepšili. Ubylo nepřesností v defenzívě a v ohrožení se musel cítit i brankář Sedmidubský. Po zadovce Krtka nedostal míč do sítě Niederle, který ještě v 64. minutě trefil břevno. „Náš herní projev po přestávce byl o poznání lepší, bohužel jsme nedokázali vstřelit kontaktní gól, který by utkání zdramatizoval," litoval Ján Kubík. Pelhřimov se střelecky prosadil až v závěru, kdy Krtek z penalty snížil na konečných 1:3.

Nejsme v Brně

I když Pelhřimov do dalších bojů neprošel, trenér Kubík měl pro výkon svého týmu pochopení. „Máme za sebou náročný týden a v základu hráli čtyři loňští dorostenci. My si musíme hráče vychovat, což chce čas a jistou trpělivost. Nejsme v Brně, kde si můžete hotové hráče vybírat," připomenul omezené personální zdroje v západním koutu Vysočiny kouč Pelhřimova.

Příprava

SO 14. července: Svitavy (1:8)
ST 18. července: Soběslav (7:0)
NE 22. července: Líšeň (1:3)
ST 25. července: Žirovnice (V)
NE 29. července: turnaj Chýnov
NE 5. srpna: J. Hradec (D)