„V minulých letech jsme platili více peněz za pronájem sportovišť, než jsme získali z dotací a z příspěvků. Do nákladů se nám promítá i postupné zvyšování cen za dopravu, ale také cen plateb za rozhodčí,“ poukázal Vladimír Škoda, místopředseda klubu.

Fotbalisté od města žádali částku 370 tisíc korun na vyrovnání letošního rozpočtu. To se však nelíbí některým zastupitelům města. „Nemám nic proti přispění fotbalovému klubu. Ale dnes dáme peníze jim a zítra přijdou jiné oddíly, že také chtějí dotace. Tím nabouráme dosavadní systém financování sportovních aktivit,“ podotkl Josef Doubek, člen městské sportovní komise.

Vysoké nájmy za sportoviště

Město částku přesahující tři sta tisíc korun neschválilo. Technické služby jsou však neúprosné a výše pronájmů je vysoká. Příspěvky města oddílu v letech 2001 – 2006 byly nižší, než fotbalisté platili za pronájem hřiště a prostorů, které užívají.

Ubrali hokejistům

„Dotace se ale zvyšovaly. Od roku 2006 do současnosti už pokryjí náklady, které klub platí za hřiště a tělocvičnu na čtvrté základní škole na Osvobození,“ upozornil místostarosta Pelhřimova Tomáš Dufek.

Klub přesto neodešel s prázdnou. Nakonec získal příspěvek ve výši 170 tisíc korun, a to za účelem postupu žáků do vyšší soutěže.

„Poskytnutní této dotace projednával a schválil finanční výbor. Peníze budou použity ze zbývajících prostředků z vyčleněných dvou milionů, které byly určeny v letošním roce pro hokej,“ dodal Dufek.

Stálé dorovnávání a přesun peněz z městské kasy fotbalistům, kteří je ale opět zaplatí městu na vysokých nájmech, podle některých zastupitelů není řešení.

„Doporučili jsme sportovní komisi města, aby se zabývala záležitostí ohledně neustálého zvyšování nájmů sportovišť. Po zaplacení těchto poplatků pak zbývá v rozpočtech klubů velmi malá částka na rozvoj sportů vůbec,“ uzavřel Vnislav Jelínek, předseda finančního výboru.

Členskou základnu pelhřimovských fotbalistů nyní tvoří 305 členů. Z toho je 232 aktivních. Nedostatek finančních prostředků jim brání v rozvoji klubu a postupu do vyšších soutěží.