V úterý by ho do této uvolněné funkce měli zvolit pelhřimovští zastupitelé na pravidelném zasedání, které začíná na městském úřadě ve 14.30 hodin.

Nová volba probíhá kvůli tomu, že už před Vánoci vyhrál konkurz na nového ředitele domova seniorů v Sadech dosavadní první místostarosta města Tomáš Dufek.

Konkurz byl vypsán po úmrtí předchozího ředitele zařízení Josefa Scháněla. Ředitel Dufek je dosud zároveň místostarostou, což má skončit právě v úterý.

V materiálech pro zastupitele je jako Dufkův nástupce uveden 53letý Ladislav Med, který v současnosti pracuje jako daňový poradce.

„Moc jsem s tím nepočítal, ale musím se s tím nějak vyrovnat. Je to změna v osobním i pracovním životě. Zvažoval jsem to, ale protože je to kratší doba, tak to zkusit musím," sdělil Med Deníku.

Dodal, že své působení ve firmě bude muset přerušit. „Mám tu pět zaměstnanců, takže to předám jim, vedení kanceláře převezme kolega," vysvětlil muž, který byl při komunálních volbách pátý na kandidátce ODS, ale dostal třetí největší počet hlasů.

Starosta Leopold Bambula nového kolegu na radnici vítá. „Je to vhodný člověk na místostarostu, který pomůže dokončit toto volební období. Je radním, takže je do řady věcí města zasvěcen. A je to také praktik, který se zajímá o dění ve městě a pohybuje se mezi lidmi," uvedl Bambula.

Podle něj panuje na Medovi shoda i u koaličních partnerů KDU-ČSL a TOP 09. Podporu Medovu zvolení včera potvrdil lidovecký místostarosta Pavel Pípal. „Jsme v koalici, takže ho podpoříme," řekl.

Ladislav Med se má také stát šéfem Výboru pro nakládání s obecním majetkem a zástupcem v dozorčí radě Městské správy lesů Pelhřimov. Z těchto funkcí na vlastní žádost odchází Tomáš Dufek.

Po Dufkovi Med převezme odbor výstavby, investic, hospodářství a majetku a kontakt s technickými službami a kulturními zařízeními.

Ladislav Med

Narodil se roku 1960 v Pelhřimově. Absolvoval místní průmyslovku i ekonomku v Táboře. Poté čtyři roky pracoval na ekonomickém oddělení v pražské Avii. Po návratu do Pelhřimova působil v různých ekonomických funkcích. Od roku 1995 vykonává daňové poradenství. Do ODS vstoupil v roce 2002. Od roku 2006 je pelhřimovským zastupitelem, od roku 2010 i radním. Je ženatý, má dvě děti. Rád lyžuje, cestuje a hraje šachy.