Za tři největší politické strany se o senátorský post ucházejí tři výrazné osobnosti. Opět kandiduje dosavadní senátor Milan Štěch (ČSSD). O jedno ze sedmadvaceti křesel se s ním mimo jiné utkají také psychiatr Jaroslav Max Kašparů (KDU-ČSL) a spolumajitel pivovaru Stanislav Bernard (ODS).

Právě ty považuje současný senátor za své největší soupeře.

Vyrovnané šance

„Myslím si, že rozhoduje i to, za jakou politickou stranu člověk kandiduje. Pro voliče to může být důležité. Samozřejmě nepodceňuji ani kandidáty menších stran. Všichni máme stejné výchozí pozice,“ podotkl Milan Štěch.

Ten podle svých slov v případě znovuzvolení hodlá pokračovat ve své práci tak, aby se především dál zvyšovala životní úroveň.

„Dále se budu stavět proti reformám, které zvýhodňují jen jednu skupinu lidí,“ přislíbil senátor.

Jaroslav Max Kašparů podpoří svou kandidaturu především prorodinnou politikou. „Měla by se více řešit otázka drog u dětí nebo narůstající počet rozvodů. Mám svou zemi rád a některé dosavadní zákony se mi nelíbí. Proto jsem se rozhodl kandidovat,“ uvedl Kašparů.

To Stanislav Bernard volí zcela jinou strategii. Je přesvědčen, že současné metody politiků jsou zastaralé a neodpovídají změnám ve společnosti. „Mým cílem je dialog namísto stávek. Změny a reformy jsou podle mého názoru nevyhnutelné,“ domnívá se.

Voliči letos zamíří k urnám podpořit svého kandidáta v pátek 17. a v sobotu 18. října, kdy se koná první kolo senátních voleb.

Na volebním lístku mohou zaškrtnout také jméno podnikatele Jana Zedníčka (KSČM), hudebníka Tomáše Hameta (PaS), gynekologa Václava Urbánka (US-DEU), poradkyně Marie Paukeiové (SDZ) nebo zástupce ředitele střední školy Zdeňka Guži (SZ).