„Bazén bude uzavřen od čtyřiadvacátého listopadu do osmého prosince,“ řekl Deníku Jaroslav Brož, vedoucí sportovního zařízení. Představitelé města se rozhodli k zastřešení venkovní části bazénu z důvodu zatraktivnění plaveckého areálu.

„Nechápu, proč se přes rok stará část bazénu, která stála desítky milionů korun, radním už nelíbí. Kdyby se raději investovalo do něčeho užitečnějšího,“ rozhořčeně pravil Tomáš Postránecký, který je občasným návštěvníkem pelhřimovského bazénu.

„Snažíme se poskytnout našim návštěvníkům co nejlepší služby. Proto jsme přistoupili k tomuto kroku,“ řekl Josef Koňák z investičního odboru radnice.

Dodavatelská firma nyní musí rozebrat část původní střechy, aby mohla napojit novou přístavbu. To je také hlavní důvod, proč bude bazén uzavřen.

Paradoxem však zůstává, že termínem dokončení, tedy zastřešení letní části, je polovina května příštího roku. Tedy právě před začátkem sezony venkovních koupališť.

Venkovní atrakce skončí uvnitř

S tímto termínem je však spojeno i další zavření areálu. „Přesný datum nyní nedokážu určit. Jisté však je, že se omezení provozu bude týkat napojování vzduchotechniky. Ta bude přiváděna do nové části. Tato složitá etapa si vyžádá několikadenní uzavření,“ informoval Josef Koňák.

Atrakce budou přístupné i zvenku. Podle radních bude jejich snahou zachování celé části i pro léto. Celá akce vyjde na téměř devatenáct milionů korun. Větší část těchto peněz půjde ze státního rozpočtu.

Město si od zastřešení slibuje větší návštěvnost a tím i vyšší zisk ze vstupného.

Jak budou pokračovat další etapy, ve kterých by měly vzniknout venkovní bazény nebo atrakce v podobě divoké řeky či tobogánů, to dnes nikdo nedokáže říci.

„Vše je závislé na penězích, které na venkovní koupaliště získáme,“ shrnul situaci Josef Koňák, vedoucí investičního oddělení města Pelhřimova.

V případě přílivu dalších peněz z dotačních fondů by Pelhřimov, podobně jako například krajské město Jihlava, mohl nabídnout kvalitní zázemí pro vodní sporty.