Stane se tak na pelhřimovském Masarykově náměstí na prostranství před sochou svatého Václava.

Pořadatelé festivalu z Agentury Dobrý den pojali prezentaci loutky jako finální předfestivalovou tiskovou konferenci. „V rámci tiskovky vystoupá horolezec po konstrukci loutky-rytíře až na její hlavu a odtud spustí měřidlo, s jehož pomocí dojde k premiérovému přeměření této unikátní figury a k jejímu zapsání do České knihy rekordů,“ uvedl k připravenému pátečnímu dopolednímu programu Miroslav Marek z pořádající agentury.

Podle předběžných informací výška loutky dosahuje více než sedm metrů.

Ocelový kolos pochází z dílny třešťského uměleckého kováře Petra Píši a jeho spolupracovníků. Výsledek měření bude zapsán na první stránku výsledkové listiny letošního pelhřimovského rekordmanského festivalu.

Letošní festival Pelhřimov – město rekordů se koná v centru města od pátku 7. června do soboty 8. června.

Píšova ocelová loutka sehraje pak důležitou roli také v následném programu Galavečera rekordů.

Ilustrační fotografie.
Na celkovou modernizaci si musí silnice u Pacova ještě počkat

Stane se rytířem proměňujícím se v Anděla strážného, a to v představení pojednávajícím o historii Pelhřimova a o Duši města pelhřimovského v dobách dávných i ryze současných.

Pelhřimovský festival rekordů a kuriozit tradičně už od roku 1991 představuje um, dovednost, sílu, nápaditost i smysl pro humor českých lidí. „Oceňuje aktivní lidi a ty, kteří se nebojí jít takzvaně s kůží na trh a mohou být ostatním inspirací,“ zdůraznil Miroslav Marek.

Pořádající Agentura Dobrý den Pelhřimov uvede tentokrát do Rekordmanské síně slávy herce Josefa Dvořáka za to, že hrál nejvíckrát postavu vodníka, a olympioniky Štěpánku Hilgertovou a Václava Chalupu za největší počet účastí na olympijských hrách mezi všemi našimi sportovci v historii.