V dalších dvou domovech důchodců na Pelhřimovsku se nyní koná výběrové řízení na ředitelský post.
Na změnu vedení se chystají také v pacovském domově pro seniory. „Bývalý ředitel odešel začátkem roku do důchodu. Dočasným vedením domova důchodců byla pověřena zástupkyně ředitele Miroslava Mrázková," informoval místostarosta Pacova Tomáš Kocour (za NK).

Nový ředitel by mohl být znám už příští měsíc. „Momentálně probíhá výběrové řízení. Zájemci se mohou hlásit až do konce měsíce," dodal Kocour.

Další možná změna ředitele domova důchodců by mohla nastat v Proseči-Obořišti. „Bylo vyhlášeno výběrového řízení, do kterého jsem se také přihlásil, protože bych rád pokračoval ve své práci. Výsledky zatím neznáme," sdělil současný ředitel Richard Havel.

V Domově pro seniory v Pelhřimově se změnilo vedení v listopadu loňského roku. V té době vedení pelhřimovské radnice, která je zřizovatelem domova, odvolalo Tomáše Dufka. Ten byl ředitelem necelé dva roky. Jako důvod Dufkova odvolání uvedla radnice manažerské selhání. Zároveň vedením domova dočasně pověřila Jaroslavu Kadlecovou.

Od prvního září se ale novou ředitelkou této příspěvkové organizace města stane Petra Kratochvílová, kterou pelhřimovští radní jmenovali 8. června. „Do výběrového řízení se přihlásilo celkem deset účastníků. Jeden zájemce nesplnil kvalifikační předpoklady, proto byl z výběrového řízení výběrovou komisí vyloučen, a jeden odstoupil na vlastní žádost," řekla tehdy mluvčí pelhřimovské radnice Alexandra Knapová.

Naopak v onšovském domově seniorů se změny ve vedení nechystají. „ Žádné personální změny rozhodně neplánujeme," potvrdil ředitel Václav Jaroš.

Jana Kudrhaltová