Bazén byl postaven zhruba před třiceti lety a za tu dobu se na něm projevily určité nedostatky, které vyplývají z tohoto časového intervalu využívání.

„Jedním ze zásadních důvodů oprav je netěsnost hlavního bazénu. To znamená, že vana není těsná a voda prosakuje do technologických konstrukcí pod bazénem. Není to nijak zásadní záležitost, která by zavdával příčiny k nějakému hodnocení, že se jedná o kritický stav. Skutečnost, o které mluvím, je ale natolik vážná, že rekonstrukce se musí v nějakém rozumném horizontu uskutečnit,“ prozradil místostarosta Pelhřimova Josef Koch.

Rekonstrukce by však kromě vylepšení technického stavu bazénu měla přinést i nové služby tohoto areálu a celkově zvýšit jeho atraktivitu. Vedení města tak v rámci oprav počítá i se začleněním nových atrakcí a vybudováním nového venkovního areálu s bazénem.

K chystaným změnám v areálu pelhřimovského bazénu se teď mohou vyjadřovat i místní. „Anketu jsme zveřejnili z toho důvodu, abychom si upřesnili požadavky spoluobčanů na další vybavení bazénu, protože pokud se k rekonstrukci přistoupí, tak by měl výsledek přinést i nějaké vylepšení,“ řekl Josef Koch s tím, že výsledky ankety budou do studie zakomponovány.

Odevzdávat anketní lístky osobně hned na několika místech Pelhřimova či elektronickou cestou mohou zájemci do čtvrtka 18. dubna. „Jsme pozitivně překvapeni, kolik máme odezev na tuto anketu. Zhruba před týdnem jsem se koukal na elektronickou databázi a odpovědí tam bylo přes pět set, což je poměrně hodně. Když bychom k tomu připočítali ještě papírovou část ankety, tak si myslím, že to dokládá vážnost této situace,“ přemítal pelhřimovský místostarosta.

Anketa k rekonstrukci plaveckého bazénu se zaměřuje kupříkladu na typ vody ve venkovním bazénu a mimo jiné se také ptá, zda mají lidé zájem o dětské brouzdaliště či sportovní hřiště.

Kromě dalších námětů a připomínek mohou nejen Pelhřimovští do ankety sdělit, zda by v areálu uvítali saunový svět či tobogán.

Město Pelhřimov bude na rekonstrukci bazénu hledat vhodný dotační titul. „Rádi bychom využili k rekonstrukci bazénu dotaci. To by bylo velmi příznivé, protože cenová náročnost rekonstrukce bazénu se pohybuje někde mezi 150 až 200 miliony korun. Tato rámcová částka, která se samozřejmě může změnit, je pro hospodaření Pelhřimova velice významná,“ sdělil Josef Koch s tím, že ale dotace na opravu bazénů v současné době nejsou.

Dodal také, že rekonstrukce pelhřimovského bazénu ještě není stoprocentně jistá. „Moc možností ale nemáme a kompletní opravu bazénu bychom měli jako město provést,“ řekl Koch. Mezi větší opravy bazénu v poslední době patří zateplení bazénu a oprava střechy, kdy město investovalo zhruba 12 milionů korun.