Není to však rozhodnutí jeho, nýbrž českobudějovického biskupství, pod které pelhřimovská farnost spadá.
Do Pelhřimova Vágai nastoupil zhruba před čtyřmi roky. „Vždycky člověka mrzí, když opouští nějaké místo. Každá změna je krok do neznáma a v mém případě je to hlavně proto, že už mám tady v Pelhřimově nějaké zázemí. Na druhou stranu beru odchod do Prachatic jako výzvu," popsal své pocity z blížícího se odchodu z Pelhřimova Vojtěch Vágai.

Dodal také, že od diecézního biskupa Vlastimila Kročila je to navíc projev velké důvěry, když ho posílá jinam. Vikář Vojtěch Vágai, kterého v Pelhřimově nahradí novokněz Martin Brácha, přesune své působení do zmíněných Prachatic.

„Budu tam spravovat diecézní centrum života mládeže. A současně tam budu pracovat jako vikář," informoval Vágai.

Prozradil, že diecézní centrum života mládeže je specifické místo. „Těchto míst, kde se věnují pastoraci mládeže a kam mladí lidé přijíždějí na víkendové akce, je v České republice pouze šest," dodal Vágai.
Není však jediný, který se bude muset rozloučit s pel-hřimovským prostředím.

V polovině srpna, tedy ještě před pelhřimovskou bartolomějskou poutí, která letos připadá na neděli 28. srpna, neopustí faru vikář Vojtěch Vágai sám – stěhování z Pelhřimova čeká, a to již 14. srpna, také administrátora farnosti a vikáře Jaromíra Stehlíka. Ten je le-tos v Pelhřimově devátým rokem. „Odchod z Pelhřimova zatím nijak neprožívám a ani se ho nebojím. 
S těmito změnami už tak nějak počítám. Je to život," řekl Jaromír Stehlík, který bude nově působit ve Vimperku.

Spolu s novoknězem Martinem Bráchou míří do Pelhřimova čtyřiapadesátiletý Vítězslav Holý, který působil patnáct let v čele římskokatolické farnosti 
a arciděkanství v Nepomuku, který sice leží v Plzeňském kraji, ale jinak patří pod Biskupství českobudějovické.

V posledním období zastával Vítězslav Holý post administrátora, v Pelhřimově převezme povinnosti 
po odcházejícím Jaromíru Stehlíkovi.

Takovéto přesuny knězů z farnosti do farnosti nejsou pouze v Pelhřimově. „Tyto změny jsou po celé českobudějovické diecézi. Biskup chce nastavit diecézi tak, aby fungovala. Řekl bych, že biskup má dostatečné předpoklady k tomu, aby odhadl schopnosti knězů a využil jejich zkušenosti a znalosti ještě lépe někde jinde," vysvětlil důvod těchto změn generální vikář českobudějovického biskupství David Henzl.

Plánování stavby pastoračního centra v Pelhřimově převezme po vikáři Vágaiovi právě David Henzl, který již v tomto jednání učinil nějaké kroky. „Projekt Pastorační centrum v Pelhřimově rozhodně nebude odchodem Vojtěcha Vágaie ohrožen," řekl Henzl s tím, že myšlenka zřízení tohoto centra v Pelhřimově pochází původně od Vlastimila Kročila, který se stal v roce 2015 diecézním biskupem.