Zákazníci ušetří desítky korun. „V průměru o čtyřicet nebo padesát korun. V době covidu šly ceny nahoru. Letos ale klesly. Ta nejmenší jedlička, která teď stojí 390 korun, vyšla minule na 420 korun. Smrky loni začínaly na 370 korunách, teď stojí 320 korun,“ sdělil prodejce stromků Otakar Stejskal.

Své zboží každoročně nabízí u třebíčského baseballového stadionu Na Hvězdě. A lidé si už k němu pro stromky začínají chodit. „Největší nával ale bývá po patnáctém prosinci, tedy asi týden před Vánocemi. Nejčastěji berou zlatý střed, kolem metru osmdesáti na výšku. Největší zájem mají o jedle, tu chtějí tak z devadesáti procent. Z jedlí máme na výběr typ Nordmann a Grandis. Ta druhá v teple voní a je také odlišně stavěná. Má jinak posazené větvičky, které jsou delší a měkčí,“ popsal Stejskal s tím, že všechny stromky, které nabízí, pocházejí z Vysočiny.

Stadion Na Hvězdě se nachází v jižní části Třebíče. V okolí jsou nákupní centra, u nichž lze stromky také koupit. U Hyperalbertu a Kauflandu mají stejně jako Stejskal na výběr z více druhů stromů, u Mountfieldu nabízejí dánské jedle. Přímo v Mountfieldu lze zakoupit i umělé stromky, jejichž cena začíná na necelých dvou tisících korunách.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Jako jediná v Česku: jihlavská zoo chová unikátního prasojelena, podívejte se

Zoo Jihlava momentálně jako jediná v České republice chová babirusy sulaweské. Tito vzácní "prasojeleni" patří mezi klenoty zahrady. | Video: Simona Kubičková

 

close Vánoční pouták info Zdroj: Redakce zoom_in Pište na trebicsky@denik.cz.