Stane se jím maketa obřího věnce vytvořeného z 20 349 vyfouknutých bílých slepičích vajíček a z 3 088 kraslic. Věnec vytvořilo v obci Dříteč na Pardubicku místní Občanské sdružení  v rámci akce Velikonoční dílny.

Sdružení vzniklo jako dobrovolné sdružení fyzických osob v roce 2008 a jeho cílem je podílet se na rozvoji obce a rozšiřovat kulturní, sportovní a vzdělávací možnosti.

Věnec je tvořený železnou konstrukcí o hmotnosti 30 kilogramů, která je obalena 110 kilogramy sena a 30 metry čtverečními juty. Je zavěšen na kmeni stromu a vajíčka jsou navlečena na vlasci, jehož konečná délka činí patnáct set metrů. „Jelikož se šikovné dámy, které věnec tvořily, svým dílem chtěly pochlubit i v pondělním programu agentury Dobrý den na Staroměstském náměstí v Praze, vytvořily ze stovek bažantích vajíček zmenšenou maketu obřího věnce. Ta se vedle unikátních kraslic a maxipomlázek stane dalším z exponátů muzea rekordů," uvedl Josef Vaněk z pelhřimovské agentury Dobrý den.

Téma Velikonoc v muzeu připomíná mimo jiné 530 centimetrů dlouhá pomlázka nebo kraslice ze zápalek a zápalkových hlaviček.