Stavba pozoruhodného modelu zabrala celých patnáct měsíců. Modelář při tom využíval vyřazené mince v hodnotě deset, dvacet a padesát haléřů, k sobě je lepil chemoprenem. „Spotřeboval čtrnáct a půl litru lepidla. Na model padlo 24 888 kusů padesátihaléřových mincí, 27 665 kusů dvacetihaléřových a 32 749 kusů desetihaléřových,“ uvedl prezident Agentury Dobré den Pelhřimov Miroslav Marek.

Loď je dlouhá 252 centimetrů, v poměru 1:100 je vytvořená věrně podle dostupných plánů. Nechybí jí rádiové věže, děla, záchranné čluny či dvě malá letadla. Stavba musela být na nějaký čas přerušena, protože došly mince coby stavební materiál. Vše vyřešila sbírka, do které přispěli přátelé i neznámí lidé.

Muzeum rekordů a kuriozit, které je otevřené denně od devíti ráno do pěti odpoledne, pak muselo pro instalaci exponátu zcela přebudovat část své expozice Zlaté české ručičky. „Model zapsaný v České knize rekordů váží osmdesát kilogramů a z bytu pana Šátky musel být vystěhován vysokozdvižnou plošinou,“ přidal zajímavost Marek.