Zatančit si a pobavit se přímo pod širým nebem mohli v sobotu jak ti, co se rádi hýbou, ale kroky jim zatím moc nejdou, tak i ostřílení a zkušení tanečníci.

Každá pelhřimovská tančírna totiž obsahuje i výukovou část. „Příchozí se pokaždé naučí něco nového a zkusí si nové tance a zajímavé taneční figury,“ potvrdil Václav Žoudlík z taneční školy DanceArt Pelhřimov, která akci již tradičně pořádá.

Malí i velcí mohli rozvlnit své boky v rytmu tanců waltz, chacha, valčík, jive, polka, tango, blues, foxtrot, rumba, salsa, slowfox či samba. A v sobotu večer navíc dostali možnost vyzkoušet si i bachatu. „Máme za sebou klasické taneční a asi před osmi lety jsme chodili do tanečních pro dospělé v Havlíčkově Brodě. Pak jsme hledali možnost, kde si zatancovat něco jinýho než jenom polku a valčík a v podstatě na Havlíčkobrodsku jsme nic nenašli. Proto jezdíme sem. Je to tu fajn,“ shodli se Marie a Martin Práškovi, kteří přijeli ze Světlé nad Sázavou.

Kvůli rekonstrukci přední části Kulturního domu Máj se letošní tančírny přesunuly výjimečně za kulturní dům. „Letos jsme na improvizovaném plácku. Řekl bych, že i tady se akce vydařila, měli jsme tu potřebné zázemí a atmosféra byla perfektní. Samozřejmě už se ale těšíme, až bude nová scéna před kulturním dome, kde to bude krásný a nový,“ usmál se Václav Žoudlík.

V rámci šestého ročníku Letní Pelhřimovské tančírny mohli zájemci také soutěžit o lístky na letní koncert, přednášku i talkshow pořádané v Pelhřimově.

Další letní tančírna se na stejném místě uskuteční 7. srpna. „Já netancuju, ale chtěla bych. V sobotu bude v Pelhřimově jednodenní kurz latina pro ženy, tak mě to celkem láká,“ rozmýšlela se Markéta Vondrová z Kamenice nad Lipou.