Pro vjezd vozidel jsou až do příštího pondělí zcela uzavřeny ulice Solní, Dr. Tyrše, parkoviště za městským úřadem a u lékárny U sv. Víta a dále před obchodním domem Galeria Shopping. „Uzavírky těchto ulic jsou platné do 27. srpna do půlnoci. Navržená objízdná trasa je vedena obousměrně po přilehlých místních komunikacích podle vyznačeného dopravního značení," informoval Josef Čečák z odboru dopravy pelhřimovské radnice. Po dobu uzavírky bude do výše zmíněných ulic povolen pouze vjezd záchranářům, hasičům a policistům. V sobotu a neděli bude navíc pro dopravu uzavřeno Masarykovo náměstí.

Posílí hlídky

Na dodržování veřejného pořádku a správného parkování budou v ulicích města dohlížet strážci zákona. „Na tyto víkendové dny počítáme s posílením hlídek," řekl Martin Dulák, vedoucí obvodního oddělení v Pelhřimově.

Návštěvníci pouti a festivalu dechových hudeb by navíc měli být více opatrní na své věci. „V minulých letech jsme právě během těchto akcí zaznamenali několik případů, kdy neznámý zloděj ukradl v nestřežené chvíli volně odložené peněženky nebo mobilní telefony," dodal Ondřej Fučík z obvodního oddělení v Pelhřimově.

Kolik atrakcí a novinek pouť nabízí

Naprostou novinkou letošní pelhřimovské pouti je Swing Tower.  Třicet metrů vysoký kolotoč během jedné jízdy sveze dvacet návštěvníků. Nový je také barevný skákací hrad pro děti. „Dohromady jsme přivezli osmnáct atrakcí pro malé i velké," dodala Alžběta Ranglová. Na pouti nechybí dětský a řetízkový kolotoč, vláček, létající zvířátka, Dino skluzavka, kuličkový hrad, water zorbing, autodrom, Surf Dance neboli přetáčecí lavice, vozíčkový strašidelný zámek či bobová dráha. Všechny atrakce Ranglovy rodiny procházejí každoročně technickou kontrolou dle norem EU, atrakce jsou pojištěny.

Alexandra Knapová