Monitory označované jako Babysense jsou vlastně hlídací chůvičky, které dětské oddělení využívá pro monitoring dechu novorozenců. „Jejich hlavním cílem je totiž poukázat na zástavu dechu hlasitým zvukovým signálem, a tak přivolat okamžitou pomoc. Jde o velmi citlivé, bezpečné, bezdotykové zařízení, které monitoruje dýchání a pohyb dítěte přes matraci postýlky,“ přiblížila funkci zařízení mluvčí Nemocnice Pelhřimov Petra Černo.

Monitory Babysense jsou výborným pomocníkem při každodenní péči o dítě. „Hlavním důvodem využití Babysense je takzvaný Syndrom náhlého úmrtí dítěte SIDS, který je jednou z nejčastějších příčin úmrtí kojenců do jednoho roku života,“ doplnila informaci Černo.

Nadace Křižovatka se jako jediná nadace v České republice už po dvě desetiletí své existence aktivně věnuje podpoře povědomí veřejnosti o SIDS a o možnostech ochrany ohrožených dětí do jednoho roku věku prostřednictvím projektu Maminko dýchám.

Díky dárcům a sponzorům pomáhá nadace vybavit české nemocnice a porodnice monitory dechu Babysense.
Přístroj je registrován u Ministerstva zdravotnictví ČR jako zdravotnická pomůcka a prošel několikaletými klinickými testy. „Naposledy jsme nové monitory obdrželi v prosinci 2017 jako vánoční dárek,“ připomněla mluvčí pelhřimovské nemocnice.