Vždy v druhé polovině května se totiž na tamní Masarykovo náměstí sjedou motorkáři takřka z celé republiky a ani letos tomu nebude jinak. Tradiční žehnání motorek odstartuje v sobotu úderem třinácté hodiny.

„Motorkáři se na náměstí začnou sjíždět už po obědě. Oficiální program začíná ve třináct hodin a skončí v patnáct hodin. Po doprovodném programu přijde na řadu vlastní žehnání motorek, kterého se už tradičně ujme Jan Augustin, farář z Nového Rychnova. Ten zároveň motorkářům požehná a popřeje vše nejlepší do nadcházející sezony. Poté každou motorku pokropí svěcenou vodou," sdělil pro Deník jednatel Klubu REBELS CZECH riders club o.s. Petr Černík.

Ten zároveň dodal, že letos se motorkáři i přihlížející mohou těšit na řadu novinek, především je připraveno více soutěží. Pomyslnou třešničkou na dortu je akce s názvem Motorkáři dětem, kde budou soutěžit motorkáři versus děti. „Disciplína bude probíhat jednoduše – děti pojedou na odrážedlech a motorkáři na motorce bez nastartovaného motoru," přiblížil Petr Černík.

Soutěž v překulování velké pneumatiky

Další soutěží bude přetahovaná, kdy se bude motorkář přetahovat s dětmi, a skládání puzzle. Samotní motorkáři pak budou soutěžit v pomalé jízdě mezi kužely, překulováním velké pneumatiky, budou jíst klobásu bez držení rukou nebo budou pít z půllitru nealkoholický nápoj dlouhým brčkem. Milovníci motorek se mohou těšit i na vyhodnocení motorky, která bude mít nejlepší zvuk, nebo na ocenění nejstaršího účastníka.
Poté se muži a ženy na nablýskaných strojích vydají na jízdu Vysočinou, která povede z Pelhřimova do Vlásenice, dále směrem na Novou Cerekev, Pacov, odtud do Buřenic, Želiva a Humpolce. Zakončení spojené s posezením bude v Motorkářském Doupěti v Humpolci.