Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pelhřimov získal moderní gastroprovoz

Pelhřimov – V moderní kuchyň a stravovnu se během posledních jedenácti měsíců proměnila školní jídelna Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště (SPŠ a SOU) Pelhřimov ve Friedově ulici v Pelhřimově.

28.8.2014
SDÍLEJ:

Po roce generálních oprav a kompletní výměně gastronomických technologií začíná od září vařit jídelna a kuchyně SPŠ a SOU 
v Pelhřimově. Kuchyně je schopna připravit více než 1 600 obědů, stovky snídaní a večeří nejen pro pelhřimovské studenty. Foto: Deník/Libor Plíhal

Budova, která pochází z roku 1975 a jejíž rekonstrukce vyšla i s DPH na téměř 52 milionů korun, prošla rozsáhlou změnou interiérů i exteriérů. První strávníci si tam oběd vychutnají už 1. září.

V jídelně, kde se denně ve stínu evropských parametrů může stravovat až 1600 hladových krků, se bude zatím stravovat přibližně 1100 dětí a dospělých s tím, že kuchařky denně vaří desítky snídaní a večeří nejen pro pelhřimovské studenty.

„Jsem rád, že do jídelny bude chodit stejný počet strávníků, jako před rokem. Věřím že tím, že je kuchyně zmodernizovaná, se v ní bude lépe vařit a že kuchyně, která byla vždy na velmi dobré úrovni a byla spíše domácí, si zachová stejnou, ne-li vyšší úroveň," přiblížil ředitel SPŠ a SOU Pelhřimov Pavel Hlaváček.

Zůstal jenom hlavní vchod a schodiště

Během jedenácti měsíců prošel objekt, který se nachází mezi budovou SPŠ a SOU a domovem mládeže, změnami, při kterých nezůstal doslova kámen na kameni.

Celý vnitřní prostor objektu byl vybourán až na nosné sloupy. Kompletně byly zrekonstruovány odpady, lapač tuků a veškerá napojení vody. Velká a hlavně důležitá změna je ve zdroji energií, kdy páru nahradila elektřina.

V budově de facto nezůstala ani jedna původní zeď. Jediné, co se nezměnilo, je hlavní vchod a schodiště.
„Za poslední měsíce se tu změnilo všechno. Původní prostory a část vybavení byly více než čtyřicet let staré. Nutné byly výměny všech oken, vestavba dvou výtahů, kompletní zateplení a položení nové střechy, opravy všech tří podlaží- skladu, kuchyně i jídelny, proto byla akce tak nákladná a zdlouhavá," vysvětlil Libor Joukl, náměstek hejtmana pro oblast majetku a dodal:

„Zásadní změnu představuje i přechod gastrotechnologií z parního zdroje na elektriku. Součástí vybavení jsou moderní chladicí boxy, konvektomaty i automaty na mytí nádobí. Už od září jídelna v plném provozu nabídne tři druhy obědových jídel nejen pro studenty pelhřimovské „průmyslovky", ale i obchodní akademie, dvou základních škol a širokou veřejnost."

Volný prostor

Kapacita jídelny je zhruba 240 míst. Výraznou novinkou oproti původnímu stavu je volný prostor jídelny.
Dříve byla místnost jídelny rozdělena pultem, kdy si z jedné strany chodily pro obědy děti ze základních škol a z druhé strany studenti středních škol. Pult zmizel, nicméně prostor se i tak dá rozdělit novou zasunovací stěnou.

Výdejní místo je nově umístěné z pohledu hlavního vstupu po celé pravé straně. Zbývající plochu zabírají stoly se židlemi či prostor sloužící k výdeji nápojů.

„Začínali jsme 1. srpna 2013, tedy jak se říká do roka a do dne jsme tu zpátky. Věřím, že toto nové prostředí poskytne personálu veškeré nezbytné a potřebné zázemí a že nové zařízení, na kterém budou připravovat jídla, jim umožní, aby se zlepšily dosavadní možnosti, které měli a aby tu strávníkům chutnalo," řekl včera Pavel Drbal, jednatel I.Kamenické stavební a obchodní firmy s.r.o., která rozsáhlou rekonstrukci realizovala.

Radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová k tomu dodala: „Jsem velmi ráda, že mohu být u toho, kdy se tato kuchyně a jídelna otevírá a že je to symbolicky v roce, kdy školní stravování slaví padesát let. Sama ráda vařím a jím a tak věřím, že i v této kuchyni se bude vařit velmi dobře, z kvalitních regionálních surovin a našim dětem bude nabízena pestrá nabídka obědů a budeme v kuchyni zaměstnávat dobře vzdělané a kvalifikované zaměstnance, kterým přeji, aby se jim dobře vařilo a aby všem strávníkům v Pelhřimově chutnalo," sdělila Fialová.

Autor: Alexandra Knapová

28.8.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Čerti v pelhřimovském domově seniorů

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení