Vzdělání bude čtyřleté, denní a ukončené maturitní zkouškou. Kapacita jedné třídy je čtyřiadvacet žáků. „Odborné teoretické učebny a učebny s vybavením pro praktickou výuku by měly být jak v prostorách školy, tak v Nemocnici Pelhřimov,“ sdělila mluvčí pelhřimovské nemocnice Alexandra Knapová.

Cílem je získat více kvalifikovaných zdravotnických pracovníků pro Pelhřimovsko. „V Nemocnici Pelhřimov aktuálně pracuje 332 zdravotních sester. Zřízení maturitního oboru Praktická sestra by bylo efektivním nástrojem pro zvýšení počtu kvalifikovaných zdravotních sester nejen u nás, ale v celém regionu,“ informoval ředitel nemocnice Jan Mlčák.

Návštěvnické centrum Rodinného pivovaru Bernard v Humpolci.
O titul Stavba roku soutěží centrum Bernardu i pavilon pelhřimovské nemocnice

Učit všeobecné předměty budou učitelé z pelhřimovské průmyslovky a odborné budou mít na starosti externisté z nemocnice, kde by probíhala praxe.

Výuka by měla začít v pondělí 2. září 2024. „Žáci tohoto maturitního oboru musí projít standardním přijímacím řízením školy a očekává se od nich pozitivní vztah k oboru spolu s empatií a snahou pomáhat druhým,“ doplnil ředitel SPŠ a SOU Pelhřimov Lukáš Tříska.