Nemocnice Pelhřimov umístila ordinaci praktického lékařství pro děti a dorost do prvního patra Pavilonu péče o rodinu. Mluvčí Alexandra Knapová uvedla, že v současnosti registrují téměř šest set sedmdesát dětí. „Dalších více než sto má termín objednání k vstupní lékařské prohlídce do konce letošního května,“ doplnila Knapová. Informace nemocnice dává v pracovní dny na telefonním čísle 565 355 523.

Havlíčkobrodská nemocnice provozuje ordinaci praktického lékařství pro děti a dorost v areálu psychiatrické nemocnice v Rozkošské ulici 2331 v pavilonu číslo 10. Mluvčí Petra Černo přiblížila, že noví pacienti mohou požádat o registraci v pracovních dnech dopoledne na telefonním čísle 605 474 123. „Ordinace funguje i díky dotaci UNICEF. Nyní je k dispozici přibližně pět stovek volných míst,“ informovala.

Nemocnice Havlíčkův Brod a Pelhřimov jsou připravené suplovat službu pediatrické ordinace až pro dva tisíce malých pacientů. V současné době je naplněno zhruba pětašedesát procent nabízené kapacity.