Zároveň tato firma věnovala tisíc roušek do Nemocnice Pelhřimov a tři sta roušek do pelhřimovského domova pro seniory. „Děkujeme jednateli společnosti Vladimíru Kozlerovi za velmi cennou pomoc, zvláště v těchto těžkých dnech,“ zdůraznil Zdeněk Jaroš.

Roušky seniorům rozdávají v Humpolci skauti

Velký nedostatek respirátorů a roušek, které potřebují především zdravotníci, lékárníci, policisté, hasiči, prodavačky a další v první linii, pociťují i v Humpolci.

Proto vedení humpolecké radnice oslovilo některé subjekty i jednotlivce s prosbou o pomoc se šitím roušek. „Díky dobrovolníkům, k nimž patří i ti, kteří se nám ozvali sami, jsme na město dostali první várky hotových roušek, které se dají vyvařit, vyžehlit a znovu použít. Postupně zajišťujeme dodávky do městských organizací, tedy například do školek, školních jídelen nebo úředníkům. Dále je budeme předávat třeba i dobrovolným hasičům,“ zmínil starosta Humpolce Karel Kratochvíl.

V pondělí 23. března navíc tamní skauti, kteří se rovněž sami nabídli, vyrazili do města, aby roušky předávali hlavně seniorům, ale i dalším.