Cílem projektu bylo vytvořit elektronickou službu poskytovanou veřejnou správou na místní úrovni široké veřejnosti za účelem možnosti vyřizování záležitostí s úřadem elektronicky, vzdáleně bez potřeby fyzické návštěvy úřadu nebo s maximálním omezením jejich počtu. Služba je zaměřena na řešení životních situaci, na elektronickou komunikaci úřadu s klientem a na maximální informovanost klienta úřadu o stavu řešení jeho podání.

Zmíněnou kategorii ovládlo Znojmo s projektem Znojmo – Historické město pro moderní občany, o třetí místo se dělily Holešov s projektem Jak jsme se v Holešově stali úřadem a Příbram s projektem Elektronické služby královského horního města Příbram.

V kategorii krajů obsadil první místo Kraj Vysočina za aplikaci Samospráva Kraje Vysočina. Pomocí této aplikace se podařilo plně elektronizovat agendu spojenou s administrací materiálů, které jsou podkladem pro jednání rady Kraje Vysočina.

Do soutěže Egovernment The Best 2019 bylo přihlášeno 33 projektů. Ocenění pro Pelhřimov přebíral v pondělí 25. listopadu na společenském večeru v Obecním domě v Praze starosta města Ladislav Med.