Tančit budou ještě do soboty, kdy skončí první ze dvou běhů Letní taneční školy, která se do Pelhřimova vrátila po roční pauze.

„Pelhřimov nám v pořádání letní taneční školy velmi vyhovuje, protože tu máme skvělé zázemí," popisuje výhody pořádání taneční školy právě v Pelhřimově majitel taneční školy Hes Jindřich Hes. V areálu dvou středních škol totiž žáci letní školy přímo i bydlí stravují se, tudíž jim odpadá dlouhé přecházení z místa na místo.

Denně žáci absolvují v průměru dvě lekce, z nich každá má asi dvě hodiny, zbytek dne mají volno. „Večer si většina účastníků chodí někam posedět, chodíme i do Sauna baru, jako každý rok," popsal rozvrh a volný čas tanečníků Hes.

Závěrečná show

Po týdnu každodenní práce a nacvičování si na závěr taneční školy připraví každá skupina vystoupení na závěrečné show.
Podle Hese vyučují na taneční škole tři hlavní techniky – moderní a jazzový tanec, balet a standardní tanec. Pak mají doplňující taneční styly, jako je latina, street dance a další. Na co je Hes obzvlášť pyšný, jsou lektoři, které zájemcům o tanec nabízí. „Vybíráme opravdu špičky svého oboru nebo špičky v oblasti pedagogiky, tento rok jsou asi největším lákadlem dvě sólistky baletu Iva Musilová a Nikola Márová," dodal Hes.

Inspirace k letní škole, kterou vede už dvacet let, přišla
v dětství, kdy sám na jedné takové taneční škole byl. „Inspiroval mě můj tehdejší učitel Vladimír Burian z Brna, který dělal taneční školu s podobným konceptem. Bydleli jsme tenkrát ve stanech a do sálů jsme chodili skoro do dva kilometry vzdálené vesnice, do nějakého místního kulturáku," popsal prvotní nápad o založení letní taneční školy Hes a dodal, že jeho taneční škola je na trochu jiné úrovni. „Přece jen si člověk potřebuje po pěti a více hodinách tance někde odpočinout, v klidu se umýt a další věci," doplnil.

Podle Hese jejich letní taneční škola nemá v České republice konkurenci. „S letní taneční školou začínáme prvního července a končíme sedmadvacátého srpna, takže jedeme v podstatě celé prázdniny. Nenapadá mě nikdo jiný, kdo by to dělal v takhle velkém měřítku.
Letní taneční školu čeká ještě jeden běh tady v Pelhřimově a posléze se přesune do Třeště. „V Třešti děláme víc samostatné workshopy, je tam hip hop meeting a je to trochu o něčem jiném," uzavřel.

Tereza Konířová