Nové víceúčelové hřiště by mohlo vyrůst za budovou pelhřimovského soudu. Jako nejožehavější z deseti problémů pro něj hlasovali i obyvatelé Pelhřimova. Teď ale záleží, zda a jak stát pozemek převede městu.
„Jako oddíl s největší mládežnickou základnou bychom záměr chtěli podpořit. Takové hřiště tu chybí," uvedl na zastupitelstvu trenér basketbalové mládeže Václav Plášil.
„Samozřejmě i my bychom tam hřiště přivítali, protože je to oblast, kde je i díky mnoha okolním školám potřeba," řekl pelhřimovský místostarosta  Pavel Pípal s tím, že by šlo o víc sportovišť na míčové hry i na protahování. „Bylo by veřejně přístupné, ale musel by na něm být nějaký režim, aby se udrželo funkční,"  dodal.

Na nákup nemáme
Pozemek patří Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Ten někdy pozemky obcím převádí za peníze, jindy bezúplatně.
„My bychom pozemek brali jedině tehdy, pokud ho dostaneme zdarma, protože stát žádá za pozemky velké ceny a na nákup zatím nemáme," řekl starosta Leopold Bambula. Ministerstvo práce od záměru umístit tam správu sociálního zabezpečení upustilo, teď záleží na ministerstvu financí.
V místě dřívějšího špejcharu je dnes v pronájmu sklad velkoobchodu s papírem. Ten by se v případě stavby hřiště musel stěhovat a po zbourání stávajících staveb by se musel srovnat spád lokality. „Osobně chápu myšlenku vytvořit v lokalitě hřiště hlavně pro děti a mládež už proto, že jsem aktivní ve Ski klubu, kde také organizujeme aktivity pro mládež. Ovšem přestože máme rozestavěnou halu v zóně Lhotka, bylo by pro mě teď v horizontu dvou let stěhování  zásob likvidační," uvedl majitel velkoobchodu Jan Mikolášek.
Starosta Bambula zmínil, že by město velkoobchodu mohlo pomoci s hledáním jiných odpovídajících prostor.
Zatímco na veřejném fóru v Máji většina z 59 účastníků  zvolila jako problém města číslo jedna opravu čističky, v následné anketě s účastí 278 respondentů už se na prvním místě objevilo právě víceúčelové hřiště za soudem. Dostalo celkem 93 hlasů, na druhém místě skončila situace s parkováním u ZŠ Krásovy domky a na  třetím pak přímé napojení průmyslové zóny Hodějovická na obchvat města.