V Pelhřimově pro ně totiž chystají noční prohlídku nové stálé expozice – pekla. To se otevře v jednadvacet hodin a čerti budou na nebojácné návštěvníky čekat až do třiadvaceti hodin.

Jak řekl ředitel pelhřimovských kulturních zařízení Martin Ecler, peklo je interaktivní výstavou, kterou si mohou lidé „osahat". Vžijí se přímo do role hříšníků a zváží své skutky na pekelné váze nebo zjistí, jaké to je, skončit v pekelném kotli.

„Komu by více vyhovovala úloha čerta, může se v pekle převléct do kostýmu, namaskovat a zkusit si na vlastní kůži býti pekelníkem, který nakládá s hříšníky," popsal Ecler.

„Zájemci se také mohou posadit na luciferův trůn, vyfotit se a poslat rodině či přátelům pohlednici rovnou z pekla," doplnil Martin Ecler. 

Pelhřimovské peklo má také svoji třináctou komnatu, kterou mohou návštěvníci odhalit i při noční prohlídce. Do pekla se vstupuje z budovy pelhřimovského infocentra. Ve stejný čas mohou zájemci navštívit rovněž Muzeum strašidel v čísle popisném sedmnáct.

A koho by nelákala strašidla ani síly pekelné, má rovněž od devíti do jedenácti hodin večer možnost vyšlápnout si na věž kostela svatého Bartoloměje a pokochat se nočním výhledem na město.